Siatkarze BKS Visła Proline Bydgoszcz zaprezentowali się bardzo dobrze w meczu przeciwko Chrobremu Głogów. Kibice zgromadzeni w hali Immobile Łuczniczka byli zadowoleni Dariusz Bloch
W 26. kolejce siatkarze BKS Visła Proline Bydgoszcz podejmowali Chrobrego Głogów. Podopieczni Michala Masnego byli zdecydowanym faworytem spotkanie z zespołem broniącym się przed spadkiem.

BKS Visła Proline Bydgoszcz - Chrobry Głogów 3:0
Sety: 25:16, 25:19, 25:16
BKS: Narkowicz 5, Słotarski 4, Kwasigroich 14, Radziwon 7, Rykała 18, Polczyk 3, Dzierżyński (libero) oraz Gutkowski 0, Czetowicz 4, Malinowski (libero).
Chrobry: Bobrowski 1, Zimoląg 4, Skowronek 0, Balasz 7, Kaźmierczak 3, Gryc 7, Adamczyk (libero) oraz Stefaniszyn 1, Skorek 4, Warchałowski 0, Januszewski (libero), Kowalewski 0, Żak 0.

Bydgoszczanie w ostatnim meczu przegrali po raz pierwszy po siedmiu zwycięstwach. W spotkaniu z Chrobrym chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę.

Gospodarze szybko ustawili sobie grę w pierwszym secie. Dobrze zagrywali, rywale mieli ogromne problemy z przyjęciem, co wykorzystywali podopieczni Masnego i seriami zdobywali punkty. Przy stanie 15:6 trener Chrobrego miał wykorzystane już dwie przerwy.

Druga partia była inna. Spadła jakość gry bydgoskich zawodników, którzy nie byli już tak skuteczni. Przegrywali już 9:12. przerwa wzięta przez trenera Masnego podziałała, bo miejscowi wrócili do dobrej dyspozycji i objęli prowadzenie 14:13. Po dwóch asach Krzysztofa Rykały przewaga wzrosła do trzech punktów (18:15). Po kolejnym asie Michała Słotarskiego bydgoski zespół wygrywał 22:18.

W trzeciej odsłonie asy zaczął rozdawać Antoni Kwasigroch (10:6). Gorszy nie chciał być Damian Radziwon (14:7). Mecz kolejnym asem skończył Rykała, który po chwili odebrał statuetkę MVP.

Warto podkreślić, że bydgoscy siatkarze aż 13 punktów zdobyli zagrywką! Wygrali aż 27 kontrataków! Wyniki wręcz kapitalne.

W sumie te trzy sety trwały zaledwie 65 minut czystej gry.