Astoria Bydgoszcz pokonała w Siedlcach drużynę SKK

Tadeusz Nadolski
Astoria - SKK SiedlceAstoria - SKK Siedlce
Astoria - SKK SiedlceAstoria - SKK Siedlce Dariusz Bloch
W środę w spotkaniu 24. kolejki I ligi koszykarzy Astoria pokonała na wyjeździe SKK Siedlce 99:87. Bydgoszczanie mają jeden mecz zaległy.

Podopieczni Konrada Kaźmierczyka dzięki temu z 35 punktami na swoim koncie umocnili się na 7. miejscu w tabeli.

Pojedynek w Siedlcach rozpoczął się od kanonady z obu stron. Łącznie obie drużyny zdobyły 67 punktów, co często na tym poziomie stanowi dorobek co najmniej dwóch kwart. Goście w tym fragmencie zaprezentowali świetną skuteczność - 14/17 z gry (82,4 proc.).
W II odsłonie (i w całym meczu) swoje umiejętności snajperskie zaprezentował Piotra Robak (w tej części 13 pkt, łącznie do przerwy 20, na koniec 30, co jest jego rekordem sezonu) i, między innymi, dzięki niemu „Asta” do szatni schodziła z 4-punktową nadwyżką.
Po przerwie bydgoszczanie cały czas utrzymywali kilkupunktową przewagę. W 32 min prowadzili już 77:67, a w 33. min po 6-punktowej serii Huberta Mazura 81:67. I nie pozwolili już sobie wydrzeć zwycięstwa.

W 25. kolejce na zapleczu ekstraklasy obie drużyny z regionu rozegrają sobotnie mecze na wyjazdach - Astoria w Kłodzku zmierzy się z Nysą (17.00), a Noteć w Tychach z GKS (19.00).

SKK Siedlce - Astoria Bydgoszcz 87:99(34:33, 17:22, 15:18, 21:26)
Astoria: Robak 30 (4/5 za 3), Mazur 27 (2), Grod 21 (2), Szyttenholm 9, Barszczyk 4, Lewandowski 4, Fatz 4, Kutta, Laydych, Wardziński, Senski, Łucka 0.