Artego zatopiło Wisłę

nad
Olbrzymią niespodziankę sprawiły koszykarki Artego Bydgoszcz.

W zaległym meczu Ford Germaz Ekstraklasy pokonały w jaskini lwa mistrza Polski Wisłę Kraków 65:49 W ten sposób z nawiązką zrewanżowały się za porażkę dokładnie miesiąc temu w hali Chemika, kiedy to uległy drużynie Białej Gwiazdy 52:61.
<!** reklama>
Goście od pierwszej minuty dominowali na parkiecie. Ich przewaga rosła z minuty na minutę. W 32 min. było 38:54. Krakowianki zdołały nieco odrobić straty (45:58), ale błyskawicznie 5 punktów (2+3) zdobyła Elżbieta Mowlik i w 35 min zrobiło się 63:45 dla gości. To zupełnie podcięło skrzydła koszykarkom Wisły.
Dzięki tej wygranej drużyna Artego jest wiceliderem tabeli PLKK i ma taki sam bilans spotkań (12-1) jak CCC Polkowice.

Wisła Kraków - Artego Bydgoszcz 49:65 (17:20, 9:17, 12:13, 11:15)
Wisła Can Pack: Tina Charles 12, Dora Horti 10, Anke DeMondt 8, Alana Beard 7, Justyna Żurowska 4, Paulina Pawlak 3, Daria Mieloszyńska 3, Cristina Ouvina 2, Katarzyna Krężel 0.

Artego: Julie McBride 26, Agnieszka Szott-Hejmej 13, Charity Szczechowiak 12, Elżbieta Mowlik 10, Kristen Morris 2, Justyna Jeziorna 2, Ewelina Gala 0, Olivia Tomiałowicz 0.