Artego – Wisła: co za mecz – z dogrywką! [ZDJĘCIA]

Po trzecim dramatycznym meczu, przegranym przez bydgoszczanki 63:68 w sobotę w Artego Arenie, jeszcze bardziej dramatyczny mecz był ten w niedzielę. Do rozstrzygnięcia potrzebna była dogrywka!

Niestety, obydwa spotkania w bydgoskiej hali wygrała Wisła Kraków, a całą rywalizację 3-1. I to ona zagra o złote medale Basket Ligi Kobiet. Koszykarkom Artego pozostała walka o brązowe medale.

Po dwóch kwartach niedzielnego meczu podopieczne Tomasza Herkta przegrywały 24:31. Ale gdy wróciły po przerwie do gry, na parkiecie zaczęły się dziać niesamowite rzeczy.

Bydgoskie koszykarki pierwszą cześć tej kwarty zagrały koncertowo – na 15:0 i wyszły na prowadzenie 39:31. W końcówce po dwóch rzutach za dwa punkty Denesha Stallworth i dwóch rzutach osobistych było 45:35, ale wynik ustaliła C. Pop rzutem za trzy punkty.

W czwartej kwarcie przy stanie 53:47 dla Artego, trener Wisły Kraków wziął czas i jego zawodniczki podciągnęły wynik. Ale gdy Katarzyna Suknarowska na 1:32 przed końcem trafiła za „trzy” i było 56:50 wydawało się, że wygrana Artego jest blisko.

Niestety, bydgoszczanki zanotowały dwie kolejne straty skończone kontrami. Sandra Ygueravide wykorzystała dwa rzuty osobiste i wyrównała na 56:56, a w ostatniej akcji IV kwarty Maurita Reid ( 3 sekundy do końca) nie trafiła ”za dwa”.

Zatem 5-minutowa dogrywka! A w niej do stanu 60:60 (01:16 do końca) utrzymywał się remis. Potem krakowianki dwukrotnie rzuciły „trójki” (Sandra Ygueravide i Hind Ben Abdelkader), a na koniec dwa celne osobiste Abdelkader i po meczu!

4. mecz półfinałowy: Artego Bydgoszcz – Wisła Kraków 60:68 po dogrywce (11:19, 13:12, 21:7, 11:8; 4:12). Stan rywalizacji: 1-3.

Artego: Reid 16, Stallworth 16, Mosby 13, Suknarowska 8, Międzik 3, Rooney 2, Szczechowiak 2, Koc 0.

Wisła: Kobryn 18, Ygueravide 15, Gidden 13, Pop 7, Ben Abdelkader 7, Ziętara 4, Szott-Hejmej 4.