Anglia uratowana w doliczonym czasie gry. Rezerwowi zrobili różnicę

Redakcja
Anglia pokonała Walię 2:1 w meczu 2. kolejki grupy B piłkarskich mistrzostw Europy, który odbył się w Lens.

Do przerwy prowadzili Walijczycy. Prowadzenie dał im w 42. minucie Gareth Bale (rzut wolny).

Wyrównanie padło w 56. minucie po strzale Jamie Vardy'ego. Gracz mistrza Anglii z Leicester przyczaił się w polu karnym i z najbliższej odległości pokonał bramkarza rywali.

Zwycięskie trafienie to dzieło Daniela Sturridge'a. W 92. minucie wykończył on z bliska koronkową akcję zespołu.

Strzelcy goli dla Anglii zaczynali mecz na ławce rezerwowych, na placu gry pojawili się wraz z rozpoczęciem drugiej połowy.

Anglia - Walia 2:1 (0:1)
0:1 - Gareth Bale 42'
1:1 - Jamie Vardy 56'
2:1 - Daniel Sturridge 90+2'

Anglia: Joe Hart - Kyle Walker, Gary Cahill, Chris Smalling, Danny Rose - Dele Alli, Eric Dier, Wayne Rooney - Adam Lallana (73' Marcus Rashford), Harry Kane (46' Jamie Vardy), Raheem Sterling (46' Daniel Sturridge).

Walia: Wayne Hennessey - Chris Gunter, James Chester, Ashley Williams, Ben Davies, Nail Taylor - Aaron Ramsey, Joe Ledley (67' David Edwards), Joe Allen - Hal Robson-Kanu (71' Jonathan Williams), Gareth Bale.