Zobacz wideo: Ulgi podatkowe 2021. Co możesz sobie odliczyć
W Bydgoszczy i regionie, ze względu na epidemię koronawirusa, symbolicznie uczczono pamięci ofiar katastrofy smoleńskiej.
Bydgoszczanin zginął w Smoleńsku jako tłumacz prezydenta Kaczyńskiego
Przed południem wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i delegacja Urzędu Miasta Bydgoszczy złożyli osobno kwiaty na cmentarzu parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika przy ul. Toruńskiej, gdzie spoczywa śp. Aleksander Fedorowicz - biegle władający pięcioma językami obcymi był tłumaczem prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, z którym był na pokładzie samolotu tragicznie zakończonego lotu w Smoleńsku. Bydgoszczanin pracował też przy ekshumacji oficerów w Katyniu.
Wojewoda ranem był także w Dziewierzewie, gdzie na cmentarzu parafii pw. św. Jakuba Apostoła złożył wieniec na grobie śp. ppor. Marka Uleryka - funkcjonariusza Biura Ochrony Rządu, który był osobistym ochroniarzem Pierwszej Damy Marii Kaczyńskiej.
Ponadto, Mikołaj Bogdanowicz wspólnie ze współpracownikami złożył także wiązankę kwiatów pod tablicą upamiętniającą śp. prezydenta RP w Sali. im. prof. Lecha Kaczyńskiego w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy.
Obchody w Kujawsko-Pomorskiem o godz. 15 zakończy msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej w parafii pw. Miłosierdzia Bożego i św. Siostry Faustyny Kowalskiej w Toruniu, w której uczestniczyć będzie wicewojewoda Józef Ramlau.
W katastrofie smoleńskiej zginęło 96 osób, wśród nich para prezydencka i ostatni prezydent RP na uchodźstwie
10 kwietnia 2021 roku mija 11 lat od katastrofy w Smoleńsku rządowego samolotu Tu-154M, którym m.in. najważniejsze osoby w państwie zmierzały na obchody 70. rocznicy zbrodni katyńskiej. Wśród 96 ofiar katastrofy smoleńskiej byli: prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka Maria Kaczyńska, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, parlamentarzyści, najwyżsi dowódcy wojska, członkowie rządu Donalda Tuska, działacze społeczni oraz przedstawiciele rodzin katyńskich.
