We wtorek, 29 października o godz. 16.00 w Centrum Wolontariatu przy ul. Gdańskiej 5 w Bydgoszczy odbędzie się spotkanie informacyjne dla nowych wolontariuszy Fundacji „Mam marzenie”.
Fundacja "Mam Marzenie" (FMM) to organizacja pozarządowa założona 14 czerwca 2003 roku przez Piotra Piwowarczyka w Krakowie. Wzorowana jest na amerykańskiej fundacji Make-a-Wish, zajmującej się spełnianiem marzeń ciężko chorych dzieci. FMM posiada status organizacji pożytku publicznego. Według stanu na 29 marca 2023 r., fundacja spełniła marzenia prawie 10 tysięcy dzieci.
Każdy znajdzie pracę dla siebie
Aby zminimalizować koszty, fundacja posiada tylko biuro w Krakowie. W pozostałych 15 miastach działalność prowadzona jest przez wolontariuszy w domach, zaś spotkania odbywają się w użyczonych do dyspozycji fundacji lokalach. Pracę każdego oddziału organizuje wybierany przez wolontariuszy oddziału koordynator.
W Bydgoszczy wtorkowy nabór wolontariuszy koordynuje Karolina Pesta:
- Zapraszamy serdecznie chętnych do pracy w naszej fundacji. Mogą to być licealiści, studenci czy dorośli, którzy - poza odrobiną empatii - nie muszą posiadać szczególnych umiejętności. Zadań u nas jest wiele, każdy znajdzie coś dla siebie. To nie tylko spotkania z dziećmi i ich rodzinami, ale także sprawy organizacyjne, kontakty ze sponsorami, firmami, działalność promocyjna, medialna. Każdy się nam przyda. Aktualnie wspiera nas około 10 wolontariuszy, ale ta liczba jest płynna, każdy z nas ma bowiem jeszcze inne obowiązki, swoje życie prywatne. Poświęcamy tyle czasu, ile zdołamy, ale wiadomo, że potrzeby są praktycznie nieograniczone.
Można zgłosić się telefonicznie
Na spotkaniu informacyjnym nie trzeba od razu podejmować decyzji, można spokojnie wysłuchać informacji o celach fundacji oraz możliwościach jej wsparcia. Jeśli ktoś nie może dotrzeć do Bydgoszczy na wtorkowe spotkanie, a chciałby działać, wystarczy, że skontaktuje się telefonicznie pod numerem 600 383 222.
- Wolontariusze potrzebni są w różnych miastach naszego regionu, bo z różnych miast i wsi pochodzą nasi podopieczni, dla których spełniamy marzenia. Często spotykamy się także online, więc zachęcam kandydatów z każdego zakątka Kujaw i Pomorza - zaprasza Karolina Pesta.
