Zimny prysznic na Gdańskiej: Zawisza - Dolcan 0:3! ZDJĘCIA]

To była najgorsza I połowa i najgorszy mecz zawiszan w tym sezonie.    Fot. Dariusz Bloch
To była najgorsza I połowa i najgorszy mecz zawiszan w tym sezonie. Fot. Dariusz Bloch Dariusz Bloch
Zwycięzca meczu na Gdańskiej zostawał liderem I ligi, ale kibice Zawiszy liczyli, że to będzie właśnie ich zespół. Tymczasem podopieczni Macieja Bartoszka przegrali 0:3. A co najgorsze goście z Ząbek wygrali ten mecz zasłużenie, kontrolując przebieg spotkania od pierwszej minuty.

Na zawiszan wystarczył wysoki pressing, o czym na pomeczowej konferencji prasowej wspomniał trener Dolkanu Dariusz Dźwigała.

- Nie chcieliśmy dać Zawiszy rozgrywać piłki od tyłu, bo wtedy bydgoski zespół się rozkręca. Wygraliśmy jak najbardziej zasłużenie, a powinniśmy jeszcze wyżej - ocenił szkoleniowiec Dolkanu.

Nie był to udany debiut na bydgoskim stadionie trenera zawiszan Macieja Bartoszka.

- Ten mecz zupełnie nam nie wyszedł, a przegraliśmy go już w pierwszej połowie. Te bramki strzeliliśmy właściwie sobie sami. Nie podjęliśmy walki, przegrywaliśmy pojedynki jeden na jeden. Nie odpowiedzieliśmy rywalom. W drugiej połowie było już lepiej, zagraliśmy inaczej, ale mecz już nam odjechał. Trzeba wyciągnąć z tego wnioski i podnieść się na następny mecz - mówił na konferencji prasowej Maciej Bartoszek.

Zawisza Bydgoszcz - Dolcan Ząbki 0:3 (0:2).

Bramki: 0:1 Paweł Tarnowski (35), 0:2 Damian Świerblewski (37), 0:3 Szymon Matuszek (87).

Zawisza: Damian Węglarz - Krzysztof Nykiel, Piotr Stawarczyk, Tomasz Wełnicki (77 Arkadiusz Gajewski), Blżo Igumanović - Jakub Smektała (61 Jakub Łukowski), Maciej Kona (57 Wasił Panajotow), Kamil Drygas, Mica, Sylwester Patejuk - Szymon Lewicki.

Dolcan: Mateusz Kryczka - Damian Jakubik, Kamil Wiktorski, Szymon Sawala, Piotr Petasz - Damian Świerblewski (86 Michał Bajdur), Szymon Matuszek, Igor Sapała, Damian Kądzior (89 Adrian Ligienza), Paweł Tarnowski -Daniel Feruga (79 Daniel Gołębiewski).

Żółte kartki:
Drygas, Wełnicki, Lewicki, Stawarczyk - Wiktorski, Kądzior.

Sędziował: Jarosław Przybył (Kluczbork).

17. Olimpia Grudziądz 12 9 11:17
18. Rozwój Katowice 12 8 9:22 Zobacz galerię: Zimny prysznic na Gdańskiej: Zawisza - Dolcan 0:3!