Zawisza walczył do końca i punkt w Bytowie zdobył w 93 minucie!

Przed sezonem w sparingu w Bydgoszczy Zawisza zremisował z Bytovią 1:1. W lidze na boisku rywali było 2:2.   Fot. Filip Kowalkowski
Przed sezonem w sparingu w Bydgoszczy Zawisza zremisował z Bytovią 1:1. W lidze na boisku rywali było 2:2. Fot. Filip Kowalkowski
Prowadzenie bydgoszczanom dał kapitan Kamil Drygas z rzutu karnego i Zawisza przez kilkanaście minut był liderem. Potem przegrywał 1:2, ale walczył do końca i w ostatniej minucie doliczonego czasu debiutanckiego gola zdobył Sylwester Patejuk.

Przed sezonem Zawisza zremisował z Bytovią u siebie w sparingu 1:1. Wczoraj w lidze w Bytowie też był remis, ale 2:2. Obydwie drużyny wykorzystały po karnym. Zawisza uratował punkt rzutem na taśmę.

Zawisza gola zdobył już w 3 minucie, ale sędzia uznał, że Szymon Lewicki był na spalonym. Zatem na pierwsze go gola trzeba było poczekać do 26 minuty, gdy do siatki z rzutu karnego trafił Kamil Drygas (wcześniej w polu karnym faulował Adrian Chomiuk).

Gospodarze wyrównali też z rzutu karnego, ale dopiero po przerwie. W 55 min faulowany był Marek Opalacz, a Łukasza Sapelę z "wapna" pokonał Łukasz Wróbel. Potem przypomniał się najlepszy strzelec ligi, Janusz Surdykowski, który wykorzystał dobre podanie Dawida Korta i zdobył siódmego gola w sezonie.

Jednak zawiszanie grali do końca i w ostatniej akcji spotkania (90+3) Mica obsłużył Sylwestra Patejuka, który zaliczył pierwsze trafienie w barwach Zawiszy, które ma wartość punktu.

Bytovia - Zawisza Bydgoszcz 2:2 (0:1).

Bramki: 0:1 Kamil Drygas (26-karny), 1:1 Łukasz Wróbel (56-karny), 2:1 Janusz Surdykowski (68), 2:2 Sylwester Patejuk (90+3).

Bytovia: Gerard Bieszczad - Łukasz Wróbel, Krzysztof Bąk, Marek Opałacz - Adrian Chomiuk (46 Robert Mandrysz), Wojciech Wilczyński, Bartłomiej Poczobut, Mariusz Kryszak (46 Michał Jakóbowski), Dawid Kort - Janusz Surdykowski, Mateusz Klichowicz (87 Maciej Szewczyk).

Zawisza: Łukasz Sapela - Jakub Smektała, Łukasz Nawotczyński, Tomasz Wełnicki, Krzysztof Nykiel - Sebastian Kamiński (64 Sylwester Patejuk), Maciej Kona (75 Wasił Panajotow), Kamil Drygas, Mica (i72), Jakub Łukowski - Szymon Lewicki (83 Arkadiusz Gajewski).

Żółte kartki: Dawid Kort (72), Mateusz Klichowicz (72), Wilczyński (79) - Mica (72), Jakub Smektała (76).

Sędziował: Artur Aluszyk (Szczecin).

Inne wyniki 9. kolejki I ligi:

GKS Bełchatów - Arka Gdynia 1:1 (1:1). Bramki: Cezary Demianiuk (11) - Michał Nalepa (90).

Rozwój Katowice - Wisła Płock 2:1 (1:0). Bramki: Łukasz Winiarczyk (13-karny), Patryk Kun (56) - Mikołaj Lebedyński (76); CzK: Robert Menzel (8, za faul taktyczny) - Wojciech Łuczak (43, za drugą żółtą).

Miedź Legnica - MKS Kluczbork 4:1 (2:0). Bramki: Grzegorz Bartczak (3), Marquitos (37), Łukasz Garguła (81), Tadas Labukas (87) - Maciej Kowalczyk (78); CzK: Sebastian Deja (74, MKS, za obrazę sędziego).

Sandecja Nowy Sącz - Zagłębie Sosnowiec 3:3 (1:1).
Bramki: Arkadiusz Aleksander (20 i 53-karny), Mateusz Bartków (64) - Dawid Ryndak (7), Jakub Arak (68 i 79).

Olimpia Grudziądz - GKS Katowice 1:0 (1:0). Bramka: Kamil Kurowski (37).

Stomil Olsztyn - Chrobry Głogów 2:1 (1:1). Bramki: Irakli Meschia (24-karny), Grzegorz Lech (78-karny) - Damian Byrtek (18); CzK: Grzegorz Lech (79, Stomil, za obraźliwy gest).

Pogoń Siedlce - Wigry Suwałki 1:0 (1:0). Bramka: Adam Duda (23).

Chojniczanka - Dolcan Ząbki (grali w niedzielę wieczorem).

1. Stomil Olsztyn 8 16 11:8
2. Dolcan Ząbki 8 15 15:7
3. Zawisza Bydgoszcz 9 15 20:14
4. Wisła Płock 9 15 12:9
5. GKS Bełchatów 9 14 10:10
6. Chrobry Głogów 9 14 11:8
7. Bytovia 8 13 16:12