Zawisza Bydgoszcz znów gorszy od Legii Warszawa. Ale tym razem strzelił gola [ZDJĘCIA]

Filip Kowalkowski
Bydgoscy piłkarze przegrali na własnym boisku z wicemistrzem Polski 1:2 w rewanżowym meczu półfinału Pucharu Polski.

Pierwsze spotkanie Legia wygrała 4:0 i to stołeczny klub zagra w finale z Lechem Poznań. To będzie powtórka sprzed roku (warszawianie wygrali wówczas 2:1).

Zobacz galerię: Zawisza Bydgoszcz 1:2 Legia Warszawa

Pierwsza połowa toczyła się pod dyktando Legii. Dość powiedzieć, że Zawisza nie oddał ani jednego strzału na bramkę gości! Ukoronowaniem przewagi warszawian był gol Nemanji Nikolicia w 16. minucie. Węgier dostał podanie od Bartosza Bereszyńskiego, który wykorzystał błąd Kamila Drygasa.

Po zmianie stron Zawisza odważniej ruszył do ataku. Wiele dobrego do gry bydgoszczan wniósł wprowadzony po przerwie Karol Danielak. W 59. minucie odebrał on piłkę Guillherme, pognał z nią przez pół boiska, „położył” Arkadiusza Malarza i skierował futbolówkę do siatki.

Chwilę później Danielak zdecydował się na strzał z dystansu, ale piłka trafiła w słupek, a dobitka Gajewskiego była niecelna.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w 79. minucie, gdy kapitalnym uderzeniem z 16 metrów popisał się Guillherme.

Zawisza oddał 1 celny strzał na bramkę Legii, goście 5 razy celowali w "świątynię" bydgoszczan.

Zawisza Bydgoszcz - Legia Warszawa 1:2 (0:1)

0:1 - Nikolić 16'
1:1 - Danielak 59'
1:2 - Guilherme 79'

Zawisza: Dominik Kowalski - Sebastian Kamiński, Toni Markić, Piotr Stawarczyk - Blazo Igumanović - Wasił Panajotow, Kamil Drygas - Jakub Smektała, Mica (67' Arkadiusz Widelski), Sylwester Patejuk (46' Karol Danielak) - Szymon Lewicki (46' Arkadiusz Gajewski).

Legia: Arkadiusz Malarz - Łukasz Broź, Jakub Rzeźniczak, Igor Lewczuk (52' Guilherme), Tomasz Brzyski - Michał Kopczyński, Michał Pazdan - Bartosz Bereszyński (68' Michał Kucharczyk), Marek Saganowski, Michaił Aleksandrow - Nemanja Nikolić (73' Aleksandar Prijović).