Zawisza Bydgoszcz wywalczył 11 medali w mistrzostwach Polski w kajakarstwie

Kazimierz Fiut
Zawiszanie mają powody do radości po mistrzostwach Polski
Zawiszanie mają powody do radości po mistrzostwach Polski Kazimierz Fiut
6 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe medale zdobyli reprezentanci bydgoskiego Zawiszy w zakończonych na torze regatowym w Brdyujściu mistrzostwach Polski seniorów.

Bardzo udany występ zanotowała kajakarka Dominika Putto, która sięgnęła po 3 złote i brązowy krążek oraz duet kanadyjkarzy Norman Zezula, Aleksander Kitewski – zdobywcy 2 złotych i 2 srebrnych medali. Na najwyższym stopniu podium stanęła też Helena Wiśniewska, brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Tokio, która wraz z Putto triumfowała w K-2 200 m, zaś w jedynce na tym samym dystansie zajęła 4. miejsce, tuż za brązową medalistką Putto, srebrną Anną Puławską i złotą Martą Walczykiewicz.

Mistrzami kraju zostali też: Jakub Śliwa w K-1 500 m, Putto z Sandrą Ostrowską w K-2 500 m oraz z Julią Górską i Katarzyną Kołodziejczyk w K-4 500 m, zaś Zezula i Kitewski w C-2 500 i 1000 m. Ci ostatni dołożyli jeszcze tytuły wicemistrzowskie w C-2 200 m oraz wespół z Sebastianem Aleksandrowiczem i Krystianem Krzyżanowskim w C-4 500 m. Srebro zdobyła też kajakowa dwójka na 1000 m Górska, Nicole Gapska, natomiast brąz Kołodziejczyk z Ostrowską w K-2 200 m.
Trenerami medalistów są Maciej Juhnke (kajakarki) Paweł Baraszkiewicz (kanadyjkarze).

POLECAMY

Dla Heleny Wiśniewskiej to koniec sezonu i zasłużone wakacje. Katarzynę Kołodziejczyk, Sandrę Ostrowską, Julię Górską, Jakuba Śliwę i Normana Zezulę czeka na początku września start w portugalskim Montemor o Velho w młodzieżowych mistrzostwach świata, a następnie 16-19 września w mistrzostwach świata seniorów w Kopenhadze, gdzie dołączą do nich Putto i Kitewski.