Inauguracja miała miejsce w sobotę (7 października) w auli uczelni przy ul. Naruszewicza 11. Uczestniczyli w niej, m.in., rektor uczelni prof. WSG dr Marek Chamot i prezydent WSG prof. hon. Krzysztof Sikora oraz wielu zaproszonych gości.
Nowy rok akademicki 2023/2024 na WSG rozpoczęło 7600 studentów i słuchaczy, w tym 1400 z zagranicy. W czasie inauguracji odbyła się immatrykulacja krajowa, jak i międzynarodowa, po czym zabrzmiał Gaudeamus igitur.
Tytuł profesora honorowego WSG dla prof. UJD Sławomira Letkiewicza
Niezwykle ważnym punktem uroczystości było nadanie tytułu profesora honorowego WSG prof. UJD Sławomirowi Letkiewiczowi. Prof. Letkiewicz to lekarz, chirurg, urolog i etyk. Jest doktorem nauk humanistycznych w zakresie filozofii oraz doktorem habilitowanym nauk medycznych. Wśród jego zainteresowań naukowych pokaźne miejsce zajmuje etyka w zawodzie lekarza. Zajmował się też zagadnieniami związanym z bioterroryzmem. Jako jeden z pierwszych zwrócił uwagę na możliwość terrorystycznego użycia aptek internetowych.
Właśnie wykład inauguracyjny prof. Sławomira Letkiewicza pt. "Współczesna medycyna w dobie technicyzacji" uświetnił jubileuszową inaugurację roku akademickiego na WSG.
Wyższa Szkoła Gospodarki cały czas stawia na rozwój
Wiodącym kierunkiem na uczelni jest pielęgniarstwo.
- Prowadzimy go już w kilku destynacjach i nadal rozwijamy ofertę - informuje Anna Gierko, dyrektor Działu Marketingu WSG. - Jako dobrą praktykę w naszej uczelni warto wskazać, że Kolegium Nauk Medycznych w Toruniu bezpośrednio współpracuje z Izbą Pielęgniarek i Położnych, co daje nam możliwości natychmiastowego reagowania i dopasowywania naszej oferty do sytuacji na rynku.
Ważnym elementem tego systemu jest również funkcjonujące Centrum Symulacji Medycznych dedykowane pielęgniarkom, ratownikom i położnymi. Dla tych ostatnich w ubiegłym roku uruchomiono kierunek położnictwo.
Tymczasem w obecnym naborze uczelnia prowadzi rekrutację na trzy kierunki studiów jednolitych magisterskich - fizjoterapię, edukację przedszkolną i wczesnoszkolną, a także psychologię.
- W tym roku akademickim zdecydowaliśmy się nie otwierać nowych kierunków, ani nie zwiększać liczby uprawnień - informuje Anna Gierko. - Obecnie w Bydgoszczy i w naszych filiach posiadamy ich 37 na poziomie studiów pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolitych studiów magisterskich.
Zobacz wideo: UKW w Bydgoszczy zakupił defibrylator AED. Ten sprzęt ratuje życie
