MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybrano ofertę na opracowanie dokumentacji dot. poszerzenia A1 między Toruniem a Włocławkiem

PAP
PAP
Docelowo rozbudowa o trzeci pas w obie strony obejmie około 35 km autostrady A1 od węzła Toruń Południe do węzła Włocławek Północ.
Docelowo rozbudowa o trzeci pas w obie strony obejmie około 35 km autostrady A1 od węzła Toruń Południe do węzła Włocławek Północ. Jacek Smarz
Oferta spółki Woessing Polska została wybrana w ponownym przetargu na opracowanie dokumentacji niezbędnej do uzyskania decyzji środowiskowej poszerzenia autostrady A1 pomiędzy Toruniem i Włocławkiem o trzeci pas ruchu - poinformował Oddział GDDKiA w Bydgoszczy.

Rozbudowa A1 coraz bliżej

Pierwszy przetarg, który został ogłoszony jesienią zeszłego roku, został unieważniony z powodu znacznego przekroczenia przez jedynego oferenta kwoty budżetu przeznaczonego na realizację zadania. Na początku 2023 r. rozpisano ponowny przetarg, w którym w stosunku do pierwotnych zapisów wprowadzono szereg zmian wynikających z analizy złożonej oferty i ryzyka mogącego mieć wpływ na wycenę.

W kolejnym przetargu oferty złożyło dziewięć firm, a proponowane kwoty były znacząco bliższe budżetowi GDDKiA, która przeznaczyła na ten cel 2,416 zł brutto. W toku weryfikacji jako najkorzystniejszą wybrano ofertę Woessing Polska - 2,977 mln zł. Obecnie pozostali oferenci mogą składać ewentualne odwołania. W przypadku ich braku i wniesienia przez wybraną firmę gwarancji należytego wykonania umowy, będzie możliwe podpisanie umowy.

Rozbudowa 35 km między Toruniem a Włocławkiem

Zadaniem przyszłego wykonawcy będzie opracowanie materiałów do wniosku w sprawie decyzji środowiskowej poszerzenia autostrady A1. Uzyskanie decyzji otworzy drogę do realizacji zadania. Docelowo rozbudowa o trzeci pas w obie strony obejmie około 35 km autostrady A1 od węzła Toruń Południe do węzła Włocławek Północ.

W styczniu 2022 roku minister infrastruktury podpisał Program Inwestycji, obejmujący proces przygotowawczy poszerzenia autostrady A1. Realizacja inwestycji zapewni zwiększenie przepustowości, skrócenie czasu przejazdu oraz poprawę poziomu bezpieczeństwa istniejącej autostrady. Umożliwi też efektywne rozprowadzenie zwiększonego ruchu drogowego na trasach dojazdowych do planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego. Inwestycja przyczyni się także do dostosowania parametrów technicznych A1 do prognozowanego wzrostu natężenia ruchu.(PAP)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Eurowybory 2024. Najważniejsze "jedynki" na listach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera