MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory Samorządowe 2024, druga tura. Wyniki wyborów na wójta, burmistrza - Osielsko, Białe Błota, Dobrcz, Nowa Wieś Wielka, Solec Kujawski

Michał Sierek
Michał Sierek
W tej galerii podajemy wyniki wyborów na burmistrza Solca Kujawskiego oraz wójtów gmin Osielsko, Białe Błota, Dobrcz, Nowa Wieś Wielka. Mamy już wszystkie oficjalne dane z Państwowej Komisji Wyborczej.
W tej galerii podajemy wyniki wyborów na burmistrza Solca Kujawskiego oraz wójtów gmin Osielsko, Białe Błota, Dobrcz, Nowa Wieś Wielka. Mamy już wszystkie oficjalne dane z Państwowej Komisji Wyborczej. Archiwum Polska Press
W powiecie bydgoskim druga tura wyborów samorządowych na wójta/burmistrza odbywała się w gminach: Osielsko, Białe Błota, Nowa Wieś Wielka, Dobrcz i Solec Kujawski. Poznaliśmy już wyniki ze wszystkich gmin. Oficjalne dane z Państwowej Komisji Wyborczej zamieszczamy w galerii.

Poznaliśmy już oficjalne wyniki głosowania w wyborach na wójtów i burmistrza w pięciu gminach powiatu bydgoskiego. Zaciekła walka trwała w gminie Białe Błota, gdzie urzędującego wójta Dariusza Fundatora pokonała Magdalena Maison (uzyskała 54,42 proc. głosów). Zmiana na stanowisku wójta nastąpi również w gminie Osielsko. Tu ze stanowiskiem żegna się Wojciech Sypniewski, który funkcję tę sprawuje od 1996 roku. Pełne wyniki drugiej tury ze wszystkich pięciu gmin zamieszczamy w galerii.

Wybory w Bydgoszczy i powiecie bydgoskim - tu decyzja zapadła w I turze

Przypomnijmy, że w wyborach na prezydentów/burmistrzów/wójtów, które odbyły się 7 kwietnia rozstrzygnięcie w I turze zapadło w Bydgoszczy oraz w trzech gminach powiatu bydgoskiego. Prezydentem Bydgoszczy na kolejną kadencję został Rafał Bruski. W Koronowie stanowisko burmistrza utrzymał Patryk Mikołajewski, który uzyskał wynik 50,41 proc. W Sicienku mieszkańcy głosowali na jedynego kandydata - dotychczasowego wójta Piotra Chudzyńskiego, który uzyskał aż 81,68 proc. poparcia. Wójtem gminy Dąbrowa Chełmińska na kolejną (czwartą) kadencję został wybrany Radosław Ciechacki, który zdobył 54,38 procent poparcia.

Wybory samorządowe w woj. kujawsko-pomorskim. Wyniki II tury

Walka o fotel prezydenta rozegrała się w kilku dużych miastach województwa kujawsko-pomorskiego. Paweł Gulewski wygrał wybory prezydenckie w Toruniu, zdobywając 65 proc. głosów. Michał Zaleski otrzymał 35 proc. głosów i po 22 latach żegna się z ze stanowiskiem. We Włocławku kandydat Lewicy Krzysztof Kukucki uzyskał 14 460 głosów (56,28%) i obejmie urząd. 11 232 głosów (43,72%) oddano na odchodzącego z fotela prezydenta Marka Wojtkowskiego. W Inowrocławiu mieszkańcy zdecydowali się przekazać władzę Arkadiuszowi Fajokowi - uzyskał 57% głosów. Niezrzeszony kandydat pokonał Wojciecha Piniewskiego, który uzyskał 43% poparcia.

Druga tura wyborów samorządowych 2024 - zasady

W drugiej turze wyborów na wójta, burmistrza, prezydenta miasta biorą udział kandydaci, którzy w I turze uzyskali dwa pierwsze wyniki. Wygrywa kandydat, który otrzymał większą liczbę ważnie oddanych głosów. Kandydaci wybierani są na pięcioletnią kadencję. Przypomnijmy, że od 2018 roku weszła w życia zasada dwukadencyjności. Narzuca ona regułę, że prezydent, burmistrz lub wójt może ubiegać się o reelekcję tylko raz. Kadencja w latach 2018-2024 jest pierwszą, od której obowiązują te przepisy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera