Wybory do Europarlamentu - wyniki. Kto wygrał w regionie?

Jolanta ZielaznaJakub StykowskiZaktualizowano 
Zakończyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Znamy sondażowe wyniki. Czego możemy spodziewać się w naszym regionie?

Oficjalne wyniki wyborów do Europarlamentu 2019:

  • PiS - 45,38%
  • KE - 38,47%
  • Wiosna - 6,06%
  • Konfederacja - 4,55%
  • Kukiz - 3,69%
  • Lewica - 1,24%

Gazeta Pomorska. Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego 2019

Wyniki wyborów z 99% komisji

  1. Komitet wyborczy
    45.38%
  2. PO PSL SLD .N Zieloni
    38.47%
  3. Roberta Biedronia
    6.06%
  4. KORWiN Braun Liroy Narodowcy
    4.55%
  5. Komitet wyborczy
    3.69%
  6. Partia Razem Unia Pracy RSS
    1.24%
  7. Pozostałe komitety
    0.62%

PKW

Mandaty:

PiS - 27
PO - 22
Wiosna - 3

W Kujawsko-Pomorskiem wygrała Koalicja Europejska.

Sondażowe wyniki w okręgu bydgoskim:

  • Koalicja Europejska - 44,8%
  • Prawo i Sprawiedliwość - 36,4%
  • Wiosna Biedronia - 7%
  • Kukiz' 15 - 5,7%
  • Konfederacja - 4,8%
  • Lewica Razem - 1,3%

Pewny mandatu może być Radosław Sikorski - około 122 610. Nie ma pewności, kto będzie naszym europarlamentarzystą z PiS. Prawdopodobnie będzie to Kosma Złotowski - 104 tysiące głosów.

***
My także nasze sondażowe wyniki z regionu podawaliśmy przed tygodniem. Wtedy Koalicja Europejska utrzymała przewagę nad PiS. Na pierwszą listę zamierzało głosować 41,2 proc. wyborców, na PiS - 36,7 proc. Poprzednio KE miało 42,5 proc. poparcia, PiS - 38 proc.

Zyskała Wiosna Roberta Biedronia, na która w województwie zamierzało oddać głos 8 proc. wyborców oraz KONFEDERACJA - wybierało ją 4,2 proc. wyborców.

W województwie kujawsko-pomorski wa mandaty: po 1 dla PiS i KE, dla Kosmy Złotowskiego i Radosława Sikorskiego.

Zobacz wideo: Życie w europarlamencie. Ile zarabiają i jak żyją europosłowie?

W regionie na listę KE chciało głosować niemal po równo kobiet i mężczyzn, spośród wyborców PiS - prawie 56 proc. kobiet oddało głos na te listę. Zdecydowanie męski elektorat ma KONFEDERACJA Korwin Braun Liroy Narodowcy - ponad 79 proc. z tych, którzy zapowiadali głosowanie na nich to mężczyźni. Na Kukiz'15 - również ponad połowa to mężczyźni. Na kobiety może liczyć Lewica Razem (69 proc. spośród głosujących na te listę i Wiosnę Roberta Biedronia (68 proc.)

Na Koalicję Europejską głos oddali przede wszystkim ci między 30 a 59 lat - w sumie 57 proc. czyli ponad połowa wyborców. W obu przedziałach wiekowych (30-44 lata i 45-59) po ponad 28 proc.

Spośród tych, którzy chcieli głosować na Wiosnę najwięcej, bo prawie 32 proc. ma od 30 do 44 lat. Najmłodszy elektorat mają Lewica Razem i Kukiz'15. Na pierwszą z tych list miało głosować ponad 46 proc., wyborców mających mniej niż 30 lat, na drugą - prawie 40 proc.

Dopóki Wielka Brytania nie wyjdzie z UE, Polska ma do obsadzenia 51 mandatów. Z sondażu wynika, że obie największe listy dostałyby po równo. - Gdybyśmy spojrzeli na wyniki sprzed pięciu lat, to PiS i PO miały po 19 eurodeputowanych. Teraz Koalicja Europejska jest dużo szerszą formułą, a to znaczyłoby, że PiS umocnił swoją pozycję o 4 mandaty - mówi dr Sadowski.

Wideo

Materiał oryginalny: Wybory do Europarlamentu - wyniki. Kto wygrał w regionie? - Gazeta Pomorska

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 21

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
G
Gość
2019-05-27T02:19:10 02:00, Gość:

Na Koalicję Europejską głos oddali przede wszystkim ci między 30 a 59 lat - w sumie 57 proc.Widac jaka grupa spoleczenstwa ma z deklem.

2019-05-27T03:27:36 02:00, Gość:

Bo jesteś zbyt młody i głupi, żeby to zrozumieć... idż sobie szczeniaku głosuj na obłudne pisowskie ścierwa i wierz w te kłamstwa starego zgnuśniałego 70letniego prawiczka, który jest odrealnionym cysorzem... ale przyjdzie czas i na to kaczyścierwo, gdy ludzie kiedyś wyjdą na ulicę i tego yebanego kaczora powieszą przed wszystkimi kamerami na żywo!!!!!! ;)))

2019-05-27T13:42:48 02:00, dumny z bydgoszczy:

Bardzo dobrze ze Bydgoszcz i region pokazali PIS ze tu faszyzm i koscielna pedofilia nie przejda. Pozdrawiam Pana Europosła Radka Sikorskiego. A Kosma Zlotowski ty idz na diete bo wygladasz jak wieprz ale najpierw idz lizac dupe twojemu klerowi i biskupowi Tyrawie haha na tyly sie nadajesz.

pozyjemy, zobaczymy co stanie sie w jesiennych wyborach do Sejmu...napewno ten wynik jeszcze bardziej zmobilizuje wyksztalconych, zamoznych mieszkancow duzych miast do glosowania przeciw PIS i ich klerowi

zgłoś
d
dumny z bydgoszczy
2019-05-27T02:19:10 02:00, Gość:

Na Koalicję Europejską głos oddali przede wszystkim ci między 30 a 59 lat - w sumie 57 proc.Widac jaka grupa spoleczenstwa ma z deklem.

2019-05-27T03:27:36 02:00, Gość:

Bo jesteś zbyt młody i głupi, żeby to zrozumieć... idż sobie szczeniaku głosuj na obłudne pisowskie ścierwa i wierz w te kłamstwa starego zgnuśniałego 70letniego prawiczka, który jest odrealnionym cysorzem... ale przyjdzie czas i na to kaczyścierwo, gdy ludzie kiedyś wyjdą na ulicę i tego yebanego kaczora powieszą przed wszystkimi kamerami na żywo!!!!!! ;)))

Bardzo dobrze ze Bydgoszcz i region pokazali PIS ze tu faszyzm i koscielna pedofilia nie przejda. Pozdrawiam Pana Europosła Radka Sikorskiego. A Kosma Zlotowski ty idz na diete bo wygladasz jak wieprz ale najpierw idz lizac dupe twojemu klerowi i biskupowi Tyrawie haha na tyly sie nadajesz.

zgłoś
k
kocham Bydgoszcz
2019-05-26T21:27:20 02:00, Slick:

I znowu lemingi dostaliście w d...

Ciesze sie ze w naszym wojewodztwie PIS przegralo. Napewno Komisja Europejska to doceni przy podziale srodkow unijnych. Podlaskiemu, Podkarpackiemu i innym faszystowskim regionom nie dadza juz nic. Dzis wygrywamy na Zachodzie, a na jesieni w calym kraju! Brawo dla Pana Schetyny i Pana Biedronia!

zgłoś
G
Gość
2019-05-26T21:51:33 02:00, Tomek:

Brawo PIS ..

Lemingi przegrane ...!!!!!

Ciesze sie ze w naszym wojewodztwie PIS przegralo. Napewno Komisja Europejska to doceni przy podziale srodkow unijnych. Podlaskiemu, Podkarpackiemu i innym faszystowskim regionom nie dadza juz nic. Dzis wygrywamy na Zachodzie, a na jesieni w calym kraju! Brawo dla Pana Schetyny i Pana Biedronia!

zgłoś
d
dumny z regionu
2019-05-26T22:39:34 02:00, gość:

jebać pis !

2019-05-26T23:01:24 02:00, Psychiatra:

Urwałeś się z choinki,czy ze Świecia?

Ciesze sie ze w naszym wojewodztwie PIS przegralo. Napewno Komisja Europejska to doceni przy podziale srodkow unijnych. Podlaskiemu, Podkarpackiemu i innym faszystowskim regionom nie dadza juz nic. Dzis wygrywamy na Zachodzie, a na jesieni w calym kraju! Brawo dla Pana Schetyny i Pana Biedronia!

zgłoś
b
brawo kuj- pom
2019-05-26T23:05:11 02:00, dramat Lemingi:

Nie jestem PISIOREM, ale jak można zagłosować na POgubionego czlowieka, POgubionego nr 1 w regionie.......Dramat lemingi, gdzie Wy macie rozum..?



Ciesze sie z dobrego wyniku partii postepowych i demokratycznych jak PO/ KE i Wiosna w naszym kuj- pomorskim regionie. Po raz kolejny pokonalismy partie PISowskiego katolickiego ciemnogrodu! Brawo! Miejmy nadzieje ze cala Polska wezmie z nas przyklad podczas jesiennych wyborow do Sejmu.

zgłoś
b
brawo Bydgoszcz
2019-05-27T03:22:52 02:00, Gość:

Trzymajmy kciuki, żeby ścierwo rodem z Poznania czyli Latos nie został europosłem! Niech to latosowe ścierwo przegra dla siebie kolejne wybory i niech na zawsze otrzyma miano PRZEGRYWA!!!!! Niech to ścierwo nie doczłapie do eurokoryta...

Jak cala nowoczesna mlodziez i wyborcy z duzych miast jak Bydgoszcz zmobilizuja sie w jesiennych wyborach to PIS przegra. Nawet jezeli bedzie to tylko przegrana paroma punktami procentowymi wystarczy to zeby wygonic faszystow i ulubiencow kleru od koryta. Wynik Koalicji Europejskiej plus Wiosna plus mobilizacja wyborcow po studiach da nam przewage nad ciemnogrodem.

zgłoś
G
Gość
2019-05-27T02:19:10 02:00, Gość:

Na Koalicję Europejską głos oddali przede wszystkim ci między 30 a 59 lat - w sumie 57 proc.Widac jaka grupa spoleczenstwa ma z deklem.

2019-05-27T03:27:36 02:00, Gość:

Bo jesteś zbyt młody i głupi, żeby to zrozumieć... idż sobie szczeniaku głosuj na obłudne pisowskie ścierwa i wierz w te kłamstwa starego zgnuśniałego 70letniego prawiczka, który jest odrealnionym cysorzem... ale przyjdzie czas i na to kaczyścierwo, gdy ludzie kiedyś wyjdą na ulicę i tego yebanego kaczora powieszą przed wszystkimi kamerami na żywo!!!!!! ;)))

Ciesze sie z dobrego wyniku partii postepowych i demokratycznych jak PO/ KE i Wiosna w naszym kuj- pomorskim regionie. Po raz kolejny pokonalismy partie PISowskiego katolickiego ciemnogrodu! Brawo! Miejmy nadzieje ze cala Polska wezmie z nas przyklad podczas jesiennych wyborow do Sejmu.

zgłoś
G
Gość
2019-05-27T02:19:10 02:00, Gość:

Na Koalicję Europejską głos oddali przede wszystkim ci między 30 a 59 lat - w sumie 57 proc.Widac jaka grupa spoleczenstwa ma z deklem.

Bo jesteś zbyt młody i głupi, żeby to zrozumieć... idż sobie szczeniaku głosuj na obłudne pisowskie ścierwa i wierz w te kłamstwa starego zgnuśniałego 70letniego prawiczka, który jest odrealnionym cysorzem... ale przyjdzie czas i na to kaczyścierwo, gdy ludzie kiedyś wyjdą na ulicę i tego yebanego kaczora powieszą przed wszystkimi kamerami na żywo!!!!!! ;)))

zgłoś
G
Gość

Trzymajmy kciuki, żeby ścierwo rodem z Poznania czyli Latos nie został europosłem! Niech to latosowe ścierwo przegra dla siebie kolejne wybory i niech na zawsze otrzyma miano PRZEGRYWA!!!!! Niech to ścierwo nie doczłapie do eurokoryta...

zgłoś
G
Gość

Na Koalicję Europejską głos oddali przede wszystkim ci między 30 a 59 lat - w sumie 57 proc.Widac jaka grupa spoleczenstwa ma z deklem.

zgłoś
d
dramat Lemingi

Nie jestem PISIOREM, ale jak można zagłosować na POgubionego czlowieka, POgubionego nr 1 w regionie.......Dramat lemingi, gdzie Wy macie rozum..?

zgłoś
S
Sabi
2019-05-26T21:51:33 02:00, Tomek:

Brawo PIS ..

Lemingi przegrane ...!!!!!

2019-05-26T22:58:18 02:00, Szef:

Tak a Ty patafianie bedziesz splacal dlugi po pisuarach. Kasa z nieba sama nie spada!!!

A Ty wolisz,żeby ta kasa wpadała do twojej kieszeni,czy do kieszeni gości unijnych ,którzy mają zwykle duże rodziny?

zgłoś
P
Psychiatra
2019-05-26T22:39:34 02:00, gość:

jebać pis !

Urwałeś się z choinki,czy ze Świecia?

zgłoś
S
Szef
2019-05-26T21:51:33 02:00, Tomek:

Brawo PIS ..

Lemingi przegrane ...!!!!!

Tak a Ty patafianie bedziesz splacal dlugi po pisuarach. Kasa z nieba sama nie spada!!!

zgłoś
Dodaj ogłoszenie