Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Właściciel Fabryki Lloyda w Bydgoszczy: "Skupiam się na bieżącej działalności". Trwają przygotowania do odbudowy

Jarosław Więcławski
Jarosław Więcławski
– Przygotowywana jest fachowa ekspertyza budowlana, która da możliwość podjęcia decyzji przez konserwatora zabytków, w jaki sposób i w jakiej skali trzeba odbudować obiekt – mówi właściciel Fabryki Lloyda.
– Przygotowywana jest fachowa ekspertyza budowlana, która da możliwość podjęcia decyzji przez konserwatora zabytków, w jaki sposób i w jakiej skali trzeba odbudować obiekt – mówi właściciel Fabryki Lloyda. Arkadiusz Wojtasiewicz
Z ekspertyzy biegłego z zakresu pożarnictwa wynika, że przyczyną pożaru budynku Fabryki Lloyda przy ul. Fordońskiej w Bydgoszczy, do którego doszło 26 stycznia 2024 roku, było podpalenie. Właściciel obiektu ma nadzieję, że sprawcę szybko uda się ustalić, a obecnie skupia się na bieżącej działalności i przygotowaniu do odbudowy.

– Otrzymaliśmy ekspertyzę biegłego z zakresu pożarnictwa. Wynika z niej, że przyczyną pożaru było podpalenie. Do tej pory nikt w tej sprawie nie został zatrzymany – przekazała nam prok. Adrianna Bojarska-Majchrzak, zastępca prokuratora rejonowego w Prokuraturze Rejonowej w Bydgoszczy.

– Wciąż prowadzimy postępowanie – przesłuchujemy kolejnych świadków – to ponad 100 osób oraz prowadzimy analizę nagrań z monitoringu – mowa o ujęciach z ok. 30 kamer – dodaje. O komentarz do informacji, które pojawiły się w poniedziałek (12 marca) poprosiliśmy właściciela Fabryki Lloyda.

– Prokuratura podała wczoraj oficjalną informację. To ona decyduje o przebiegu postępowania. Jestem zobowiązany do zachowania tajemnicy śledztwa – mówi „Expressowi Bydgoskiemu” Łukasz Gliński.

– Teraz skupiam się na bieżącej działalności obiektu. Bardzo zależy mi na ustaleniu sprawcy. Myślenie o odbudowie czy prowadzeniu obiektu bez świadomości, kto i dlaczego to zrobił, to trudna rzecz. Dopinguję szczerze fachowców, którzy zajmują się tą sprawą – stwierdza właściciel Fabryki Lloyda.

Jak poinformowano parę dni temu w mediach społecznościowych, załodze udało się przeorganizować większość zaplanowanych wydarzeń kulturalnych. Koncerty przeniesiono m.in. do Miejskiego Centrum Kultury, hali Sisu Arena czy Kinoteatru Adria. Latem przy terenie hali zgodnie z planem odbędą się koncerty plenerowe.

– Robiliśmy co w naszej mocy, aby obronić potańcówki i koncerty. W pojedynczych terminach była konieczna zmiana daty lub anulacja. Zamykając bieżące sprawy, pojawiła się przestrzeń do zaplanowania dalszych etapów. Niezmiennie chcemy dalej dostarczać rozrywkę w Bydgoszczy – czytamy na profilu Fabryki Lloyda.

– Skupiam się na tym, aby wywiązywać się ze zobowiązań wobec naszych pracowników i klientów. Równolegle toczą się prace przygotowawcze dotyczące odbudowy. Przygotowywana jest fachowa ekspertyza budowlana, która da możliwość podjęcia decyzji przez konserwatora zabytków, w jaki sposób i w jakiej skali trzeba odbudować obiekt. Czekamy na to, podobnie jak na zakończenie postępowania – tłumaczy Łukasz Gliński.

– Firma musi działać, nasi pracownicy chcą pracować. Najważniejsze jest, aby dać im możliwość działania i zarabiania pieniędzy, każdy z nich musi przecież mieć za co żyć – uzupełnia. Fabryka Lloyda w nowym wydaniu oficjalnie otworzyła się w lipcu 2020 r. Z uwagi na pandemię, nie od razu udało się zrealizować wszystkie plany, ale obiekt od początku tętnił życiem.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera