9 października 1929 roku w Bydgoszczy aresztowano pod zarzutem szpiegostwa grupkę młodych mieszkańców miasta narodowości niemieckiej, którzy wrócili z Niemiec po odbyciu przeszkolenia wojskowego. Przy zatrzymanych znaleziono dokumenty ukończenia stosownych kursów.
9 października 1938 roku w Bydgoszczy podczas sześciodniowych jeździeckich mistrzostw Polski, rozgrywanych w koszarach przy ul. Gdańskiej w konkursie skoków przez przeszkody doszło do sensacji. Por. Bronisław Skulicz na Arozie pokonał medalistów olimpijskich ppłk. Karola Rómmela, mjr. Adama Królikiewicza i rtm. Henryka Roycewicza.
9 października 1939 roku do Bydgoszczy wrócił po ewakuacji z Małopolski prezydent miasta Leon Barciszewski wraz z rodziną. Prezydent zatrzymał się u krewnych przy ul. Długiej i odesłał swój służbowy samochód do miejskich garaży. Na wieść o tym u krewnych zjawiło się gestapo i aresztowało Barciszewskiego oraz jego syna Janusza. Obydwaj zginęli w nieznanych bliżej okolicznościach.
9 października 1948 roku miało miejsce rozpisanie przez przewodniczącego Obywatelskiego Komitetu Budowy Pomnika Wdzięczności dla Armii Czerwonej, prezydenta Bydgoszczy Józefa Twardzickiego, konkursu na projekt pomnika, który miał zostać odsłonięty 1 maja 1949 roku na pl. Wolności. Po licznych perturbacjach wykonanie pomnika powierzono prof. Marianowi Wnukowi z Akademii Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Różnego rodzaju przeszkody uniemożliwiły wykonanie monumentu, z budowy którego ostatecznie zrezygnowano po Polskim Październiku.
9 października 1960 roku doszło do pierwszego w historii klubu awansu piłkarzy Zawiszy do I ligi po zwycięskim drugoligowym meczu z Polonią Warszawa wygranym 1:0 (gola zdobył późniejszy długoletni trener Zawiszy Bronisław Waligóra).
9 października 1973 roku bydgoszczanin, były pracownik Fotonu, dokonał w nocy włamania do kasy zakładowej, skąd zabrał 104 tysiące złotych. Zatrzymany 2 miesiące później miał już tylko 17 tysięcy z tego łupu.
9 października 1986 roku odbył się pierwszy pochówek na nowym cmentarzu komunalnym przy ulicy Wiślanej w Bydgoszczy.
9 października 1988 roku w Ogrodzie Fauny Polskiej niedźwiedź brunatny mocno poranił mężczyznę, który przeszedł przez barierki ochronne i próbował zwierzę nakarmić.
9 października 1993 roku mieszkanka Inowrocławia, studentka bydgoskiej Akademii Medycznej Agnieszka Pachałko, miss Polski 1993, została wybrana w Tokio Miss International. Była ona później współautorką wydarzenia towarzyskiego w Bydgoszczy, ślubu w nowo zbudowanym bydgoskim hotelu City z biznesmenem poszukiwanym potem listem gończym za liczne przestępstwa i ukrywającym się za granicą.
9 października 2005 roku odbyła się pierwsza tura czwartych powszechnych wyborów prezydenta RP. W bydgoskim okręgu najwięcej głosów otrzymał Donald Tusk - 38 proc. przed Lechem Kaczyńskim – 32,3.
