- Ogłosiliśmy właśnie przetarg na budowę trzech minitężni solankowych, na Osowej Górze, Wyżynach i w Fordonie – poinformował Urząd Miasta Bydgoszczy.
Pomysłodawczynią tego ponadosiedlowego projektu w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego jest Dorota Lakner, która podczas środowej konferencji wyraziła nadzieję, że tężnie będą wybudowane i dostępne dla mieszkańców Bydgoszczy już pod koniec tego roku.
Gdzie powstaną tężnie?
Minitężnie solankowe zostaną wybudowane w trzech lokalizacjach, przy ulicach: Wielorybiej, Modrakowej i Hallera.
Teren wokół obiektów zostanie uporządkowany, pojawią się elementy małej architektury - ławki i stojaki na rowery. Cała konstrukcja będzie po zmroku podświetlana. W jej pobliżu zostanie ustawionych kilkanaście ławek i kosze na śmieci.
Jak informuje bydgoski ratusz, wykonawca inwestycji będzie miał za zadanie budowę obiektu o długości około 12 m i wysokości niemal 4 metrów. Konstrukcja tężni wykonana zostanie z drewna sosnowego. Solanka będzie skraplać się po gałązkach tarniny. Czas na realizację przedsięwzięcia: do końca tego roku.
Zobacz ogłoszenia z bydgoskich gazet sprzed 100 lat!:
Ogłoszenia z bydgoskich gazet sprzed ponad 100 lat! Zobaczci...
16 milionów złotych do wykorzystania!
- Minitężnie pozwolą urozmaicić czas spędzany na świeżym powietrzu. Satysfakcję z tego przedsięwzięcia powinna odczuwać pomysłodawczyni, która poświęciła swój czas na współdziałanie z miastem oraz radami osiedli. Nad Kanałem Bydgoskim realizujemy drugie zadanie ponadosiedlowe, ścieżkę rowerową. To wszystko dzięki mieszkańcom i dla mieszkańców. Czekamy na kolejne pomysły, pomimo trudnej sytuacji finansowej samorządów oddajemy w ręce bydgoszczan aż 16 milionów złotych – mówił podczas konferencji zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel.
W ramach najnowszej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego można zgłaszać pomysły w trzech kategoriach: ponadosiedlowych, osiedlowych oraz małe projekty społeczne (jako takie mogą być zgłaszane pomysły inwestycji przeznaczonych m.in. dla dzieci, młodzieży i seniorów. Z założenia mają być poświęcone m.in. animacji, aktywizacji społecznej, edukacji, ekologii, integracji, sportowi).
Z 16 milionów złotych tegorocznego BBO, 12 milionów będzie przeznaczonych na sztandarowe projekty osiedlowe, a 3 miliony na ponadosiedlowe. Termin przysyłania pomysłów mija 15. lipca bieżącego roku. Przyjmowanie zgłoszeń rozpoczęło się 1. czerwca i dotychczas zgłoszono 100 projektów.
Kto może zgłaszać projekty?
Do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego może złożyć projekt każda osoba, która najpóźniej w dniu złożenia wniosku skończyła 16 lat. W przypadku osób młodszych, należy dołączyć także zgodę opiekuna prawnego. Żeby zgłosić projekt, wystarczy być mieszkańcem Bydgoszczy, nie ma konieczności zameldowania na terenie miasta. Każdy mieszkaniec może zaproponować 3 projekty osiedlowe, 3 ponadosiedlowe oraz 3 małe społeczne.
Które dzielnice Bydgoszczy są - zdaniem mieszkańców - najbez...
W związku z sytuacją pandemii, pomoc w zgłaszaniu wniosków można uzyskać pisząc na adres [email protected] lub dzwoniąc pod numer telefonu: 52 52 58 58 962 lub 52 58 58 926. Pomysły można zgłaszać też na stronie internetowej www.bdgbo.pl.
