https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wirus świńskiej grypy w szpitalu Jurasza w Bydgoszczy. Klinika laryngologii zamknięta

MP
W szpitalu pojawił się wirus grypy AH1N1
W szpitalu pojawił się wirus grypy AH1N1 Tomasz Czachorowski, zdjęcie ilustracyjne
Wirus grypy AH1N1 dał o sobie znać w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. Jurasza w Bydgoszczy. Do 6 lutego z uwagi na wzmożoną liczbę zachorowań wśród pacjentów i personelu zamknięta będzie Klinika Otolaryngologii i Onkologii Laryngologicznej.

- Na oddziale laryngologii w szpitalu Jurasza panuje epidemia świńskiej grypy i niech tylko nie mówią, że wszystko jest w porządku - zaalarmował nas Czytelnik. - Nie tylko pacjenci są chorzy, ale cały personel i lekarze. W dalszym ciągu przyjmują nowych pacjentów i dalej zarażają. Pozwalają na odwiedziny pacjentów, a oddział nie jest zamknięty.

Marta Laska, rzeczniczka szpitala, potwierdza występowanie wirusa AH1N1 we wspomnianej klinice, ale...

- Już 28 stycznia br. dyrektor szpitala podjął decyzję o wstrzymaniu przyjęć oraz ograniczeniu odwiedzin w klinice - mówi Marta Laska. - Dziś, czyli 1 lutego mamy potwierdzone występowanie wirusa u dwójki pacjentów oraz u 9 osób z personelu kliniki. Jak podkreśla, nie jest prawdą, że pacjenci przyjmowani są nadal na oddział, na którym doszło do zachorowań.

Już 28 stycznia br. dyrektor szpitala podjął decyzję o wstrzymaniu przyjęć oraz ograniczeniu odwiedzin w klinice

- Owszem, w tym czasie przyjęto dwóch pacjentów, ale nie trafili oni na laryngologię - mówi Marta Laska. - Były to osoby w stanie nagłego zagrożenia życia. Jeden pacjent przebywał w szpitalu w innej klinice, drugi przywieziony został przez zespół pogotowia ratunkowego, pomimo wcześniejszej informacji o braku możliwości przyjęcia. Obaj wymagali natychmiastowej interwencji chirurgicznej, co oznacza, że zostali skierowani bezpośrednio na operację. Po zabiegu zostali ulokowani w innych klinikach, np. kardiologii - celem dalszego leczenia.

Jak informuje rzeczniczka, dziś (1 lutego) została decyzja o zamknięciu kliniki do 6 lutego br.

Katar, ból głowy, ból mięśni, wysoka temperatura. Nic nie zastąpi wizyty u lekarza, ale te informacje zebrane przez Główny Inspektorat Sanitarny pomogą Wam wstępnie ocenić: czy to grypa, czy też zwykłe przeziębienie. ➤➤ Zapraszamy do czytania na następnych stronach.(sier, źródło: GIS)

To grypa czy przeziębienie? Jak wstępnie rozpoznać, co nam d...

- Pacjenci, których stan zdrowia na to pozwala zostaną wypisani do domu - mówi Marta Laska. - Z kolei osoby, które wymagają dalszej hospitalizacji, umieszczone będą w innych naszych klinikach. Szpital o powyższej sytuacji powiadomił już odpowiednie służby, w tym, m.in. pogotowie ratunkowe, NFZ, centrum zarządzania kryzysowego i wszystkie szpitale.

Jednocześnie rzeczniczka Jurasza przypomina, że od kilku lat szpital zapewnia personelowi bezpłatne szczepienia przeciwko wirusowi grypy (szczepionka najnowszej generacji).

- Niestety, nie wszyscy pracownicy korzystają z tej formy profilaktyki, a nie jest ona obowiązkowa - mówi Marta Laska. - Cały czas na bieżąco monitorujemy także sytuację w pozostałych naszych klinikach.

Zobacz również: "Flesz. Emerytura dla matek z 4 dzieci

Komentarze 18

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

m
moher na medal
Te wirusy to napewno wina Tuska i UE. To dowiedzialam sie z TVPIS (TVP). Same kłamstwa cala dobe.
G
Grzegorz
W dniu 03.02.2019 o 22:36, Grzegorz napisał:

Skandal !! Klinika Laryngologii zamknięta , niczego nie można się dowiedzieć ! Przebywałem w Klinice Laryngologii jako odwiedzający w ostatnim czasie  i obawiam się że może sam się zaraziłem a może jeszcze przyniosłem grypę do domu !! Jak dalece nieodpowiedzialny personel musi pracować w Klinice Laryngologii skoro dopuszczono do takiej sytuacji !! Przecież  9 osób personelu Kliniki Laryngologii zarażonych AH1N1 świadczy o skandalicznych zaniedbaniach i zlekceważeniu pierwszych sygnałów pojawienia się infekcji w Klinice,!! Czy ktoś za to poniesie odpowiedzialność?!Ile osób zachoruje po kontakcie z zakażonym personelem który z pracy wrócił do domów i innych miejsc ?!! Szok !!!

G
Grzegorz

Skandal !! Klinika Laryngologii zamknięta , niczego nie można się dowiedzieć ! Przebywałem w Klinice Laryngologii jako odwiedzający w ostatnim czasie  i obawiam się że może sam się zaraziłem a może jeszcze przyniosłem grypę do domu !! Jak dalece nieodpowiedzialny personel musi pracować w Klinice Laryngologii skoro dopuszczono do takiej sytuacji !! Przecież  9 osób personelu Kliniki Laryngologii zarażonych AH1N1 świadczy o skandalicznych zaniedbaniach i zlekceważeniu pierwszych sygnałów pojawienia się infekcji w Klinice,!! Czy ktoś za to poniesie odpowiedzialność?!Ile osób zachoruje po kontakcie z zakażonym personelem który z pracy wrócił do domów i innych miejsc ?!! Szok !!!

J
Jurasz
Niech pani marta laska nie mowi o profilaktyce.pracownicy jak maja stosowac jak maja brak mydla .recznikow jednorazowych .czy srodkow do dezynfekcji .prosze przejsc sie po oddzialach i poszukac chodzby papieru toaletowego.a co tu mowic o mydle jak pani sprzatajaca na 15 toalet dostaje 3 wklady z mydlem i 5 rolek papieru toaletowego.skandal co sie wyrabia w tym szpitalu
I
IGA

EPIDEMII MOŻE NIE, ALE, JAK WOBEC TEGO WYTŁUMACZYĆ FAKT, ŻE NA INTENSYWNEJ

STWIERDZONO PRZYPADEK A/H1N1, PACJENT ZMARŁ DZISIAJ, A RZECZNIK SZPITALA NAWET O TYM PRZYPADKU NIE WSPOMINA.

 

N
Nie
Niestety jest h1n1 swinska grozna dla ludzi ptasia tez grozna
K
Kamila
A rzeczywiście część mojego komentarza usunięto... Żałosne...
K
Kamila
Przecież to żadna nagonka. Przynajmniej ja tego tak nie odbieram bo nie pobiegnę się zaszczepić na hura. Dzięki temu artykułowi wiem, żeby nie iść w odwiedziny do nikogo w tym szpitalu i tyle.
M
Maria
Oczywiście komentarze Usowane coz za upadłość
M
Maria
Kolejna nagonka, jedna z wielu po których nawet za granicą się z nas śmieją
Przypadki nazywane epidemią po czym okazuje się że większość chorych to ludzie zaszczepieni.Ludzie nie są głupi i otrzymują po takich newsach info nawet z ambasady że żadnej epidemi nie ma a info w sieci jest nieprawdziwe lub wyolbrzymione! Nie posowajcie się
do takich desperacji dla dobra sprzedaży szczepionek bo już od dawna jest to śmieszne
f
f
AH1N1 to przypadkiem nie wirus ptasiej grypy? Swińska grypa dla ludzi nie jest zaraźliwa
L
Leszek
A może Niesiołowski tam maczal palec
L
Leszek
Co tu komentować, skoro to kutas pisze. Widocznie zna swoją wartość.
a
ave kutas
Kaczynski ten PISowski katolicki kartofel pokazal na tasmach swoje prawdziwe oblicze. Jest zlodziejem takim jak jego kolega Rydzyk z sekty katolicko- pedofilskiej. Kaczynski chce ukrasc teren pod budowe wiezowcow w stolicy. Moze Patryk (Byle)Jaki z komisji reprywatyzacyjnej sie tym zainteresuje haha. Przed wyborami wyjdzie wiecej tasm z nagaraniami kaczora, rydzyka i innych z kleru oraz z PIS. Pan Misiewicz kochanek Macierewicza juz siedzi. Po wyborach pojdzie siedziec reszta liderow PIS i ich ukochani biskupi te pełzające czarne zboczone faszystowskie karaluchy.
o
od nich zaraza
To zaraza przenoszona seksualnie przez PISowskie wiejskie moherowe ćwoki i ich zboczony kler katolicki.
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski