https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Inwestycja za 200 mln zł w bydgoskim szpitalu Jurasza. Powstanie Centrum Leczenia Dzieci

Adam Szczęśniak
Rządowe wsparcie, determinacja władz szpitala, solidni wykonawcy - to gwarantuje, że dzieci w Szpitalu Jurasza będą miały zapewnione najlepsze warunki i opiekę.
Rządowe wsparcie, determinacja władz szpitala, solidni wykonawcy - to gwarantuje, że dzieci w Szpitalu Jurasza będą miały zapewnione najlepsze warunki i opiekę. Arkadiusz Wojtasiewicz
W czwartek, 6 marca w Szpitalu Uniwersyteckim numer 1 im. dr. Antoniego Jurasza podpisano umowę na budowę obiektu Centrum Leczenia Dzieci. Pediatria ma zatem szansę wkrótce stać się kolejną perełką bydgoskiej lecznicy.

Szpital (a konkretnie dyrektor dr Jacek Kryś) podpisał umowę na budowę obiektu z cenionymi firmami: Erbud S.A. - Liderem konsorcjum z Warszawy i Przedsiębiorstwem Wielobranżowym "Ebud" Przemysłówka sp. z o.o. - Partnerem konsorcjum z Bydgoszczy.

Powstanie zupełnie nowy budynek

Obiekt powstanie w formule „zaprojektuj - wybuduj - wyposaż” w zakresie zadania inwestycyjnego pn.: „Poprawa jakości i dostępności usług pediatrycznych w ramach tworzonego Centrum Leczenia Dzieci Szpitala Uniwersyteckiego nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy”.

Szpital przeznaczy na inwestycję kwotę 198 635 809,00 zł brutto, którą w ramach dofinansowania otrzymał z Ministerstwa Zdrowia. Termin zakończenia inwestycji z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie planowany jest na koniec 2027 roku (wstępnie 31 października).

W oparciu o podpisaną umową powstanie nowy budynek szpitalny, w którym znajdować się będą kliniki pediatryczne rozproszone obecnie w kilku budynkach szpitala. Ulokowane zostaną w nim poradnie specjalistyczne dla dzieci z niezbędną częścią dydaktyczną związaną z kształceniem kadr medycznych, obszarem izby przyjęć, rejestracji, diagnostyki, ambulatorium pediatrycznym, Kliniki Medycyny Ratunkowej, blokiem operacyjnym, gabinetami zabiegowymi, pomieszczeniami działalności pomocniczej (obsługi technicznej), pomieszczeniami gospodarczymi związanymi z obsługą (szatnie, poczekalnie, ochrona, zaplecze utrzymania czystości i higieny, toaletami ogólnodostępnymi, przechowalniami itp.), częścią administracyjną, techniczną, magazynową i socjalną oraz gastronomiczną.

Na koniec pełne wyposażenie

Inwestycja obejmie również przebudowę istniejących dróg dojazdowych, budowę nowych, w tym dróg pożarowych, chodników, miejsc postojowych oraz infrastruktury technicznej i zagospodarowanie terenów zielonych.

Po zakończeniu budowy do końca 2027 r. (przetarg w 2026) planowane jest wyposażenie nowych pomieszczeń w nowoczesny sprzęt medyczny (m.in. tomograf komputerowy, aparat RTG stacjonarny oraz rezonans magnetyczny, aparaty USG, systemy monitorowania funkcji życiowych), który umożliwi zastosowanie nowoczesnych technologii i obniżenie kosztów diagnostyki oraz skróci czas realizacji świadczeń medycznych i podniesie komfort leczenia małych pacjentów.

Jak informują władze szpitala, poprawa warunków udzielania świadczeń medycznych pacjentom pediatrycznym przełoży się bezpośrednio na obniżenie ryzyka wystąpienia zakażeń szpitalnych, poprawę warunków sanitarno-epidemiologicznych, w jakich udzielane są świadczenia opieki zdrowotnej pacjentom pediatrycznym, dostosowanie infrastruktury szpitala do realizacji świadczeń medycznych i zabiegowych w trybie tzw. "jednego dnia”, a także zapewnienie dostępności architektonicznej dla osób ze szczególnymi potrzebami.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świat żegna Franciszka. Tłumy wiernych na Placu św. Piotra

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski