MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wiersze, wojna, miłość

(mkr)
Miał zaledwie 23 lata, kiedy zginął. A dorobek literacki, jaki zdążył po sobie pozostawić, umieszcza go w gronie najwybitniejszych polskich poetów.

Miał zaledwie 23 lata, kiedy zginął. A dorobek literacki, jaki zdążył po sobie pozostawić, umieszcza go w gronie najwybitniejszych polskich poetów.

<!** Image 3 align=none alt="Image 213787" sub="Mateusz Kościukiewicz (Krzysztof) i Katarzyna Zawadzka (Basia). [fot. archiwum filmu]">

Nakręcony przez młodego twórcę, Kordiana Piwowarskiego, skromny, kameralny fabularyzowany dokuent biograficzny o Krzysztofie Kamilu Baczyńskim zyskał pochlebne recenzje i zainteresowanie widowni - pokazywano go nie tylko w kinach studyjnych, ale i w multipleksach.

<!** reklama>Poznajemy tu wydarzenia ostatnich lat życia wybitnego twórcy, który zginął w powstaniu warszawskim jako żołnierz batalionu „Parasol” . W czasie wojny zdążył wydać cztery tomiki wierszy - w sumie napisał ponad 500 utworów poetyckich i opowiadania.  Wkrótce po nim śmierć na warszawskiej ulicy poniosła jego świeżo poślubiona żona Basia, również walcząca w powstaniu... Film „Baczyński” jest opowieścią o poecie i jego postrzeganiu rzeczywistości, o potrzebie wystawiania się na śmiertelną próbę, o bezsensie wojny i nieśmiertelnej sztuce. Wojenne wspomnienia klamrą spina wydarzenie współczesne - slam poetycki, zorganizowany w 2011 roku w 90. rocznicę urodzin Baczyńskiego. Nastrój filmu budują wiersze.

Kino „Orzeł” - 15, 17, 20 czerwca, godz. 20.15

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!