Wydarzenie zostało objęte patronatem wójta Nowej Wsi Wielkiej, Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego w Bydgoszczy i Nadleśnictwa Bydgoszcz.
Inicjatywa „Sprzątanie z ciekawym człowiekiem” rozpoczęła się na początku lipca. W ramach akcji organizatorzy cyklicznie zapraszają nietuzinkowych gości do wspólnego zadbania o naszą planetę. W inauguracyjnym spotkaniu udział wziął żużlowiec Grigorij Łaguta.
Jak podkreśla Beata Schmidt, inicjatorka licznych inicjatyw ekologicznych, dla uczestników to okazja, by poznać ciekawych ludzi ze świata sportu, kultury itd., porozmawiać z nimi i wspólnie zadbać o jakość środowiska.
- Chcielibyśmy, by na naszą inicjatywę odpowiedziało jak najwięcej znanych osób, za sprawą których nasze akcje zyskałyby na popularności. Razem możemy zrobić coś dobrego – podkreśla Beata Schmidt.
POLECAMY
Bydgoszcz na lotniczych zdjęciach. Odszukasz swój dom?
Osoby zainteresowane udziałem w "Sprzątaniu z ciekawym człowiekiem" proszone są o kontakt przez Facebooka z Fundacją Zielone Jutro, Stowarzyszeniem Górzyskowo lub Ekopatrolem (Ekopatrol - Gmina Białe Błota) lub mailowo: [email protected].
Przypominamy, w pierwszej połowie września Michał Sztybel, zastępca prezydenta Bydgoszczy zapowiedział, że w ciągu najbliższego miesiąca ogłoszony zostanie program małych grantów przeznaczonych dla mieszkańców, którzy – składając wniosek – będą mogli otrzymać środki finansowe na koszty związane z organizacją ekologicznych inicjatyw.
Smaki Kujaw i Pomorza SEZON 2 ODC 30
