Barometr zawodów. Na rynku pracy w Polsce jest za dużo ekonomistów
Tym razem do żołnierzy o przeprowadzenie dekontaminacji (proces polegający na usunięciu i dezaktywacji substancji szkodliwej, w tym przypadku wirusa Covid-19), poprosił bydgoski Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy.
Żołnierze szybko, bo już następnego dnia po złożeniu wniosku, przyjechali na miejsce i odkazili pomieszczenia, w których przebywali zakażeni koronawirusem studenci.
- W dniu dzisiejszym Bydgoszcz dominuje w ilości zakażeń w województwie. Przyczyniło się do tego również ognisko wirusa SARS-Cov2 wykryte w domach studenckich znajdujących się przy alei im. prof. Kaliskiego - informuje por. Paweł Banasiak, oficer prasowy 8. K-PBOT.
Jak dodaje WOT w komunikacie, po tym jak dwóch studentów źle się poczuło, uczelnia zdecydowała o przesiewowym badaniu wszystkich mieszkańców akademików. Wymazy wykonano u ponad 160 osób. Jak się zakończyła ta akcja? skierowano i przetransportowano ponad 70 osób do izolatorium w Ciechocinku.
Żołnierze 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej mają ostatnio wiele pracy. Widać to przez liczbę wniosków o pomoc, która przesyłana jest do żołnierzy-ochotników.
- Żołnierze 8.K-PBOT pomagają placówkom medycznym w województwie kujawsko-pomorskim już od ponad roku. W chwili obecnej są obecni m.in. na punktach wymazowych typu drive thru czy przyszpitalnych punktach wymazowych. Wspierają bezpośrednio personel medyczny, jak i zespoły techniczne odpowiedzialne m.in. za wymianę butli z tlenem. Również same butle są cyklicznie transportowane w celu ich napełniania przez zajmujące się tym firmy. Brygadowi koordynatorzy ds. szczepień kombatantów i seniorów kompleksowo zabezpieczają proces pomocy w tym zakresie, począwszy od rejestracji aż po szczepienie w odpowiedniej placówce. To tylko część z szerokiego spektrum zadań jakie wykonują kujawsko-pomorscy Terytorialsi w ramach akcji pk. „Trwała Odporność” - dodaje por. Paweł Banasiak.
