Węzeł komunikacyjny Bydgoszcz Leśna powstał w ramach inwestycji budowy wiaduktów i przystanków kolejowych w bydgosko-toruńskim obszarze metropolitalnym BiT-City. W miejscu obskurnego budynku dworca stanął zupełnie nowy obiekt. W ramach inwestycji przebudowano też perony, pętlę autobusową, a pod torami powstało przejście podziemne na perony i do Lasu Gdańskiego. Poza tym skrzyżowanie ulic Sułkowskiego i Modrzewiowej przebudowano na rondo. Inwestycja - wraz pracami na stacjach Bydgoszcz Błonie i Bydgoszcz Bielawy - pochłonęła 36 milionów złotych.
Nowy węzeł komunikacyjny na Leśnym zaczął służyć pasażerom korzystającym z pociągów i autobusów wiosną ubiegłego roku. Znacznie ułatwia przesiadki, a dojścia na perony są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Niestety, szybko okazało się, że nowy dworzec polubili nie tylko pasażerowie, ale także wandale. Nowa infrastruktura po zmroku była, niestety, dewastowana.
>> Informacje z Bydgoszczy zdjęcia, wideo tylko na www.expressbydgoski.pl <<
Nowe ściany pokrywało graffiti, rozkradano i niszczono toalety, windę. Budziło to wielką irytację bydgoszczan i władz miasta. W związku z tym, na terenie budynku obsługi podróżnych, w końcu grudnia 2016 roku zaczął działać punkt Straży Miejskiej. Teren stacji Bydgoszcz Leśna w ciągu doby był pilnowany przez municypalnych przez kilka godzin. Na dworcu zamontowano też jedenaście kamer.
- Wkrótce węzeł przesiadkowy na Leśnym będzie objęty dodatkowym monitoringiem - poinformowali nas wczoraj pracownicy Biura Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy.
Wstępnie zakończenie rozbudowy monitoringu zaplanowano na grudzień.
Agnieszka Strzelczyk-Frydrych z Urzędu Miasta Bydgoszczy
Funkcjonujący już na przystanku kolejowym system monitoringu wykorzystujący 11 kamer, zostanie rozbudowany o dodatkowe 15 kamer stałopozycyjnych. Będą one zlokalizowane w tunelu oraz przy wejściach do podziemi i wind.
- Obecnie trwa postępowanie związane z wyborem wykonawcy, który sporządzi niezbędny projekt i zainstaluje urządzenia. Wstępnie zakończenie rozbudowy monitoringu zaplanowano na grudzień - poinformowała nas Agnieszka Strzelczyk-Frydrych z Urzędu Miasta Bydgoszczy.
Zobacz też:
Bydgoszcz pełna brzydkiego graffiti [ZDJĘCIA]
Rejestracja nagrań oraz obsługa systemu monitoringu będą odbywały się w siedzibie komendy miejskiej policji, w której znajdują się serwerownia oraz studio miejskiego systemu monitoringu.
- Warto dodać, że zamówienie będzie objęte dwuletnią gwarancją, a jednym z warunków realizacji jest serwis pozwalający na usuwanie usterek w ciągu trzech dni lub wymianę urządzeń - dodają pracownicy ratusza.
Po zamontowaniu kamer Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej zamierza jeszcze przeanalizować, między innymi, możliwość udostępnienia części powierzchni w tunelu na wykonanie estetycznego muralu.
Zobacz też:
Polub nas na Facebooku