Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W ratuszu porozmawiasz w języku migowym

JT
W Urzędzie Miasta Bydgoszczy dostępne są aparaty telefoniczne z monitorem, które łączą on-line z tłumaczem migowym
W Urzędzie Miasta Bydgoszczy dostępne są aparaty telefoniczne z monitorem, które łączą on-line z tłumaczem migowym Piotr Krzyzanowski/Polskapresse
W Urzędzie Miasta, a dokładnie w Biurze Obsługi Mieszkańca przy ul. Jezuickiej (parter, pokój 4A - wejście od ul. Niedźwiedziej) oraz w Wydziale Uprawnień Komunikacyjnych 
(ul. Grudziądzka) dostępne są aparaty telefoniczne z monitorem, które łączą on-line z tłumaczem migowym, by ułatwić kontakt z urzędnikiem osobie z wadami słuchu.

Warto wiedzieć:

Według szacunkowych danych Polskiego Związku Głuchych blisko 40.000 osób głuchych używa w komunikowaniu się różnych form języka niewerbalnego, z czego kilka tysięcy posługuje się językiem migowym.

Usługa dostępna jest także w Urzędzie Wojewódzkim. Tłumacz języka migowego on-line umożliwia prowadzenie (w tym samym czasie) trójstronnej rozmowy między tłumaczem, osobą niesłyszącą i urzędnikiem. Tłumaczenie odbywa się za pośrednictwem komputera wyposażonego w kamerę i zestaw głośników lub słuchawki.

Przeczytaj też: Język migowy w każdym urzędzie

Obecnie usługa dostępna jest w 3 miejscach – w Punkcie Obsługi Klienta w Bydgoszczy, ul. Jagiellońska 3, Toruniu, ul. Moniuszki 15-21, i Włocławku, ul. Brzeska 8.

Zobacz też:

Już miesiąc temu prace w szkole były na ukończeniu. 4 września w budynku przy ul. gen. Tadeusza „Bora” Komorowskiego zabrzmi pierwszy dzwonek. To będzie wyjątkowa placówka, najnowocześniejsza w regionie. Uczniowie z północno-wschodniej części Fordonu będą w komfortowych warunkach zdobywać wiedzę. W trzykondygnacyjnym budynku mieścić się będzie szkoła z 28 oddziałami, mogąca pomieścić około 700 uczniów oraz ośmiooddziałowe przedszkole na 200 dzieci. Cały teren pod nowy kompleks edukacyjny ma powierzchnię 35 tys. mkw. Zlokalizowany jest pomiędzy ulicami gen. „Bora” Komorowskiego, Bortnowskiego i Kiedrowskiego. Za budynkiem szkoły powstały: boisko wielofunkcyjne, małe boisko do piłki nożnej z 4-torową bieżnią, 5-torowa bieżnia z rozbieżnią spełniającą jednocześnie funkcję rozbieżni do skoku w dal, strefa do ćwiczeń równoważnych, plac zabaw dla dzieci przedszkolnych – z wewnętrznym ogrodzeniem, plac zabaw dla dzieci szkolnych – młodszych, strefa zewnętrzna dla dzieci starszych z grami i zabawami o charakterze edukacyjnym. Wartość inwestycji sięga niemal 44 mln zł i w całości została sfinansowana z budżetu miasta. Prace budowlane rozpoczęte zostały w grudnia 2015 r.

Fordon. Najnowocześniejsza szkoła w regionie gotowa [ZDJĘCIA]

"Kudłatych Świat" - odcinek 2

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!