W pojedynku dwóch rycerzy: Chrobry - Zawisza 3:1!

Głogowianie zdominowali zawiszan w II połowie (za zdjęciu Krzysztof Nykiel z meczu pucharowego w Bydgoszczy). Tomasz Czachorowski
Piłkarze Zawiszy przegrali drugi kolejny mecz i znowu stracili trzy gole (tydzień temu 0:3 z Dolkanem Ząbki u siebie). W tabeli I ligi bydgoski zespół spadł na 6. miejsce i do lidera Wisły Płock traci 4 punkty.

Mimo zdobycia gola "do szatni" przez Wasiła Panajotowa (z bliska po akcji lewą stroną Sylwestra Patejuka) podopieczni Macieja Bartoszka nie utrzymali prowadzenia. W drugiej połowie byli tylko tłem dla rywali, a głogowianie strzelali gole z najbliższej odległości po błędach zawiszan w kryciu.

Dwa gole gospodarze strzelili po stałych fragmentach. Najpierw po rzucie wolnym, a potem po rzucie rożnym - w obu wypadkach dośrodkowywał Szymon Drewniak.

Głogowianie zrewanżowali się zawiszanom za porażkę 1:4 w Bydgoszczy w 1/16 finału Pucharu Polski.

Zawisza zagrał bez swojego kapitana Kamila Drygasa (karencja za 4 żółte kartki), opaskę przejął Piotr Stawarczyk. Nieobecność Drygasa dało się odczuć, bo nie miał kto pokierować grą zespołu.

Jeszcze w I połowie (31 minuta) z boiska zszedł Portugalczyk Mica (uraz stawu skokowego), a czwartą żółtą kartkę ujrzał Jakub Łukowski i nie zagra w kolejnym meczu Zawiszy (w sobotę w Suwałkach z Wigrami).

Chrobry Głogów - Zawisza Bydgoszcz 3:1 (0:1).

Bramki: 0:1 Wasił Panajotow (45+1), 1:1 Maciej Górski (51), 2:1 Michał Ilków-Gołąb (65), 3:1 Łukasz Bogusławski (70-głową).

Chrobry: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Damian Byrtek, Łukasz Bogusławski, Adam Samiec - Damian Sędziak (61 Wołodymyr Hudyma), Marcel Gąsior (90 Mateusz Hałambiec), Szymon Drewniak, Łukasz Szczepaniak, Dominik Kościelniak (82 Karol Hodowany) - Maciej Górski.

Zawisza: Damian Węglarz - Krzysztof Nykiel, Piotr Stawarczyk, Tomasz Wełnicki (63 Łukasz Nawotczyński), Blażo Igumanović - Jakub Łukowski (75 Arkadiusz Gajewski), Mica (35 Jakub Smektała), Maciej Kona, Wasił Panajotow, Sylwester Patejuk - Szymon Lewicki.

Żółte kartki: Ilków-Gołąb, Hudyma - Łukowski, Stawarczyk, Patejuk.

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa).