W Ostromecku każdy może mieć "swoją" ławeczkę

Paweł Kaniak
Paweł Kaniak
Nowe ławki w parku w Ostromecku
Nowe ławki w parku w Ostromecku Dariusz Bloch
„Anna i Norbert z okazji 20 rocznicy ślubu” oraz „Chłopaki z Fordonu 1975 Arek, Czesław, Wiechu, Rajmund, Zyga, Roman, Adam"” - tabliczki z takimi napisami można spotkać na dwóch ławeczkach na terenie Zespołu Pałacowo - Parkowego w Ostromecku.

Zobacz wideo: Teatr Kameralny w Bydgoszczy. Jak prezentuje się po remoncie?

W czerwcu bieżącego roku, w ostromeckim parku pojawiła się nowość - dwie ławki z umieszczonymi na nich podpisanymi tabliczkami. Jest to podobne przedsięwzięcie, jakie znamy już z Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”, gdzie fundatorzy wyposażają okolicę w ławeczki, na których zostawiają swoją pamiątkę w postaci napisu.

- Ostromecko odwiedzili fundatorzy z Myślęcinka i zaproponowali, aby zrobić to samo również w naszym parku - mówi Sławomir Schmidt, specjalista ds. technicznych i inwestycji w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Inicjatywa ma na celu poprawę estetyki, wymianę starych, zniszczonych ławeczek na nowe. Dzięki temu, park będzie ładniejszy, a przy okazji fundatorzy zyskają wyjątkową, indywidualną pamiątkę.

- W tym roku uda nam się postawić jeszcze jedną taką ławeczkę, która obecnie czeka na akceptację. Fundatorem może zostać każdy. Wystarczy zgłosić się do Miejskiego Centrum Kultury lub bezpośrednio do Pałacu w Ostromecku. Z zainteresowaną osobą ustalimy treść napisu, a następnie przespacerujemy się po parku i wybierzemy najlepszą lokalizację - dodaje Sławomir Schmidt.

Czas oczekiwania na wykonanie ławki to minimum 2 tygodnie. Ławki montowane są przez pracowników Pałacu. Koszt jednej ławki to trochę ponad 1000 złotych. W cenę wliczone są też ewentualne naprawy.

- Warto zaznaczyć, że ławeczki są zaakceptowane przez konserwatora zabytków i zgodne z całą architekturą parku - mówi Sławomir Schmidt.

Spacerowanie po parkowych alejkach ostromeckiego parku ułatwiają specjalne ulotki z mapą wydane przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Stanowią przewodnik, w którym oprócz planu okolicy znajdziemy też opis przyrody. Ułatwieniem dla gości są nazwy nadane poszczególnym ścieżkom: Aleja Schinkla, Aleja Lennégo, Aleja Alvenslebenów i Aleja Mostowskich.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski
Dodaj ogłoszenie