Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Ostromecku każdy może mieć "swoją" ławeczkę

Paweł Kaniak
Paweł Kaniak
Nowe ławki w parku w Ostromecku
Nowe ławki w parku w Ostromecku Dariusz Bloch
„Anna i Norbert z okazji 20 rocznicy ślubu” oraz „Chłopaki z Fordonu 1975 Arek, Czesław, Wiechu, Rajmund, Zyga, Roman, Adam"” - tabliczki z takimi napisami można spotkać na dwóch ławeczkach na terenie Zespołu Pałacowo - Parkowego w Ostromecku.

Zobacz wideo: Teatr Kameralny w Bydgoszczy. Jak prezentuje się po remoncie?

W czerwcu bieżącego roku, w ostromeckim parku pojawiła się nowość - dwie ławki z umieszczonymi na nich podpisanymi tabliczkami. Jest to podobne przedsięwzięcie, jakie znamy już z Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”, gdzie fundatorzy wyposażają okolicę w ławeczki, na których zostawiają swoją pamiątkę w postaci napisu.

- Ostromecko odwiedzili fundatorzy z Myślęcinka i zaproponowali, aby zrobić to samo również w naszym parku - mówi Sławomir Schmidt, specjalista ds. technicznych i inwestycji w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Inicjatywa ma na celu poprawę estetyki, wymianę starych, zniszczonych ławeczek na nowe. Dzięki temu, park będzie ładniejszy, a przy okazji fundatorzy zyskają wyjątkową, indywidualną pamiątkę.

- W tym roku uda nam się postawić jeszcze jedną taką ławeczkę, która obecnie czeka na akceptację. Fundatorem może zostać każdy. Wystarczy zgłosić się do Miejskiego Centrum Kultury lub bezpośrednio do Pałacu w Ostromecku. Z zainteresowaną osobą ustalimy treść napisu, a następnie przespacerujemy się po parku i wybierzemy najlepszą lokalizację - dodaje Sławomir Schmidt.

Czas oczekiwania na wykonanie ławki to minimum 2 tygodnie. Ławki montowane są przez pracowników Pałacu. Koszt jednej ławki to trochę ponad 1000 złotych. W cenę wliczone są też ewentualne naprawy.

- Warto zaznaczyć, że ławeczki są zaakceptowane przez konserwatora zabytków i zgodne z całą architekturą parku - mówi Sławomir Schmidt.

Spacerowanie po parkowych alejkach ostromeckiego parku ułatwiają specjalne ulotki z mapą wydane przez Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy. Stanowią przewodnik, w którym oprócz planu okolicy znajdziemy też opis przyrody. Ułatwieniem dla gości są nazwy nadane poszczególnym ścieżkom: Aleja Schinkla, Aleja Lennégo, Aleja Alvenslebenów i Aleja Mostowskich.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wideo