Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Ogrodzie Botanicznym UKW w Bydgoszczy pojawił się łoś. Zobaczcie zdjęcia!

Paweł Kaniak
Paweł Kaniak
Łosia zauważył student pierwszego roku biologii Daniel Matuszczak, który jest stróżem Ogrodu.
Łosia zauważył student pierwszego roku biologii Daniel Matuszczak, który jest stróżem Ogrodu. nadesłane / Daniel Matuszczak
W niedzielę rano po Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy spacerował młody łoś.

Łoś spędził w Ogrodzie Botanicznym prawdopodobnie całą noc.

- Tuż po otwarciu Ogrodu zauważył go nasz nowy stróż, student pierwszego roku biologii Daniel Matuszczak. O zdarzeniu natychmiast poinformowano Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego - przekazała nam dr hab. Barbara Waldon-Rudzionek, prof. uczelni, Pełnomocnik Dziekana WNB ds. Ogrodu Botanicznego UKW.

Łoś opuścił teren Ogrodu przeskakując przez ogrodzenie od strony ul. Niemcewicza, i poszedł w kierunku Bazyliki.

Jak informuje dr hab. Barbara Waldon-Rudzionek, łoś eurazjatycki to największy współcześnie żyjący gatunek ssaka kopytnego z rodziny jeleniowatych. W Polsce występuje jego podgatunek - łoś europejski. Jest on rzadki i objęty całorocznym okresem ochronnym.

Zobacz wideo: W Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy trwa remont, ale można go zwiedzać

W przypadku spotkania dzikich zwierząt, również chorych lub rannych, nie należy panikować, nie wolno ich płoszyć, Najlepiej oddalić się i zadzwonić do Bydgoskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego (nr tel. 52 585 98 88).

Przypomnijmy. Na terenie Ogrodu Botanicznego UKW trwa remont, ale Ogród jest otwarty dla zwiedzających. Na bieżąco odbywają się też zajęcia dydaktyczne dla grup. Wejście na teren Ogrodu jest możliwe od strony al. Powstańców Wielkopolskich, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-18.00 oraz w weekendy i święta od 10.00 do 18.00.

Początki Ogrodu Botanicznego UKW w Bydgoszczy sięgają 1930 r., kiedy został otwarty jako Szkolny Ogród Botaniczny. Po II wojnie światowej stał się Miejskim Ogrodem Botanicznym. W 1951 r. został włączony do Instytutu Hodowli i Aklimatyzacji Roślin. W 1977 r. Instytut przeniósł swoje kolekcje do Myślęcinka, a „Botanik” został przekształcony w ogólnodostępny park miejski. W 1995 r. otrzymał status kompleksowego pomnika przyrody „Arboretum”. W 1999 r. teren przejął obecny UKW (wcześniej WSP, AB).ą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo