Informacja na temat safari w Myślęcinku była oczywiście naszym primaaprilisowym żartem. Poniżej treść artykułu.
"Będzie to wyglądało tak: wejście od strony dzisiejszego zoo. Chętni, oczywiście, będą mogli (w ramach tańszego biletu) korzystać jak dotąd z terrarium i starych „zasobów” myślęcińskiego parku.
Po prawej stronie od kas zorganizowany zostanie jednak parking, na którym będzie można wypożyczyć specjalnie przystosowane sześcioosobowe meleksy i - w ramach specjalnie płatnej trasy - wyruszyć z przewodnikiem po świecie dzikich zwierząt...
- Od paru lat przymierzamy się, by wypromować miasto jakimś naprawdę spektakularnym projektem - tłumaczy Michał Sztybel, dyrektor Biura Obsługi Mediów i Komunikacji Społecznej UM. - Kilka z nich nie miało szans na realizację ze względu na koszty, ale teraz jesteśmy dobrej myśli, bo znacznie polepszyła się nasza sytuacja finansowa.
Myślęcinek. Wielkie golenie owiec w zoo [WIDEO, ZDJĘCIA]
Szukaliśmy pomysłu na skalę europejską, podpowiedź znaleźliśmy w parku safari w Szwecji. Nie ukrywam, że informacja o przeznaczeniu 10 mln z nadwyżki budżetowej na rozbudowę istniejącego w Myślęcinku zoo o „biegunarium”, w którym znaleźć by się miały zwierzęta arktyczne, między innymi pingwiny, miała już związek z tym nieporównywalnym z niczym w Europie pomysłem. To dopiero początek czegoś większego.
Dyrektor Sztybel podreśla, że ta koncepcja wpisuje się w kształtowanie wizerunku Bydgoszczy jako miasta aktywnego, stawiającego na sport, czynny wypoczynek, rekreację. - Mamy stadion, na którym odbywają się imprezy wielkiego formatu, mamy miasto zwrócone ku rzece. Czas maksymalnie wykorzystać potencjał największego w Polsce parku miejskiego - mówi".
Udało nam się dowiedzieć, że część kosztów przedsięwzięcia (jeszcze do końca nieokreślonych) weźmie na siebie inwestor zewnętrzny z regionu, zainteresowany już finansowaniem alternatywnych źródeł energii odnawialnej. Z pewnością zadba też o efektowną promocję Myślęcinka. Nie wiemy jeszcze, ile ostatecznie będzie kosztował bilet wstępu do nowocześniejszej części parku i czy obowiązywać będą zniżki (bilety rodzinne? Karta Dużej Rodziny?).
Awantura pod stadionem Polonii
Mówimy bowiem dopiero o przymiarkach do rewolucyjnej przebudowy LPKiW, możliwej do zakończenia w 2020 roku. Ale będzie warto czekać! W Parku Safari Myślęcinek przewidziano bowiem moc dodatkowych atrakcji. Dzikie zwierzęta - słonie, lwy, żyrafy - będą dostępne niemal na wyciągnięcie ręki. Zwiedzający, poruszając się w elektrycznych, zabezpieczonych pojazdach, będą dowożeni do specjalnych „śluz”, z których spokojnie, bezpiecznie będzie można oglądać zwierzęta z bliska. Jedną z największych atrakcji ma być też delfinarium, położone na terenie dzisiejszego ogrodu botanicznego.
Ponieważ większość mieszkańców zoo niezbyt dobrze toleruje polskie warunki pogodowe , częścią projektu jest również wzniesienie pawilonów, w których będą mogły zimować w Bydgoszczy. W poniedziałek wrócimy do tematu.
Mamy miasto zwrócone ku rzece. Czas maksymalnie wykorzystać potencjał największego parku miejskiego.