https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

W "Juraszu" już przenosi się chorych do odnowionych sal!

Hanna Walenczykowska
Członkowie zespołu pracujący pod kierunkiem dr Małgorzaty Dąbkowskiej  w Klinice Psychiatrii
Członkowie zespołu pracujący pod kierunkiem dr Małgorzaty Dąbkowskiej w Klinice Psychiatrii Filip Kowalkowski
Collegium Medicum finalizuje największą inwestycję medyczną w województwie - rozbudowę szpitala im dr. Jurasza. Oddano już do użytku nowy obiekt. Znajdują się z nim kliniki: psychiatrii, geriatrii, dermatologii i Zakład Medycyny Paliatywnej.

[break]
Od wielu lat, o czym informujemy, trwa rozbudowa Szpitala Uniwersyteckich nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza. Wartość tej inwestycji szacowano na około 300 milionów zł. W ramach tego projektu wybudowano w poprzednich latach m.in.: oddział ratunkowy, blok operacyjny, Klinikę Anestezjologii i Intensywnej Terapii, odział intensywnej terapii dla dzieci oraz doposażono szpital. Powstało również lądowisko dla śmigłowców, zlokalizowane na dachu bloku operacyjnego.

Obiekt dla 236 pacjentów

Obecnie zakończono budowę budynku, do którego przeprowadzają się trzy kliniki, Zakład Medycyny Paliatywnej i podległe im poradnie.

- Budynek składa się z czterech segmentów, połączonych od strony południowej ciągiem komunikacyjnym - wyjaśnia Marta Laska, rzeczniczka szpitala "Jurasza". - Łączna powierzchnia użytkowa obiektu wynosi ponad 9700 metrów kwadratowych, co pozwala na umieszczenie w nim 236 łóżek.

Wartość kontraktu, w ramach którego powstał ten obiekt, wynosi około 70 mln zł.

PRZECZYTAJ:Europejskie standardy

- Przez całe wakacje przygotowywaliśmy się do ostatniej fazy dostosowania budynku do prowadzenia działalności medycznej - podkreśla Marta Laska. - Teraz pacjenci już są hospitalizowani w nowym obiekcie. Znalazły się w nim również poradnie specjalistyczne powyższych klinik.

Do dyspozycji pacjentów oddano kameralne, dwuosobowe sale z łazienkami, które zapewniają intymność i komfort, nowocześnie wyposażone pomieszczenia socjalne, przestronne korytarze, windy. Budynek jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zadbano również o nowoczesne komfortowe wyposażenie obiektu, tereny zielone, miejsca do odpoczynku, np. mini siłownię, urządzoną na świeżym powietrzu (boisko i plac zabaw dla dzieci i młodzieży kliniki psychiatrii). Wewnątrz znajdują się osłonięte od wiatru przestronne patia ze stolikami, przy których pacjenci mogą wypoczywać lub spotykać się z bliskimi.

Miejsc może być więcej

Warto dodać, że szpital zamierza zwiększyć liczbę łóżek w poszczególnych klinikach. Docelowo w klinice psychiatrii mają być 92 łóżka (jest 70), w klinice geriatrii docelowa powstanie 40 miejsc (jest 21), w klinice dermatologii planuje się 28 łóżek (jest 20), a w Zakładzie Medycyny Paliatywnej będzie mogło przebywać 10 pacjentów (jest 6 osób).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Biznes

Komentarze 3

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

B
Blondi
Tzw. "KARETKA WINDA" :)
P
Pedro
Szkoda ze nikt niepomyślal i nie zrobił łącznika z głównym budynkiem. Pacjenci klinik z nowego budynku są transportowani na badania i konsultacje karetką. Ot oszczędność po bydgosku.
K
Kiedy Uni Medyczny w CB?
Czy, nadal musimy utrzymywać humanistyczny toruński uniwerek, niewątpliwie kosztem pacjentów?
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski