Placówki kulturalne, w tym kina, są obecnie zamknięte do odwołania. Kinomaniacy w kwarantannie skazani są wyłącznie na domowe seanse. Ale być może wkrótce się to zmieni! W Bydgoszczy pojawił się pomysł otwarcia kina samochodowego.
Na dużym ekranie będą wyświetlanie popularne i lubiane przez wszystkich filmy. Widzowie mogą oglądać je z własnego samochodu.
Więcej informacji znajdziesz na Facebooku - KLIKNIJ TUTAJ
Kino samochodowe jest realizowane zgodnie z obowiązującymi wymogami bezpieczeństwa i zasadami postępowania w przestrzeni publicznej.
Kiedy ruszy kino samochodowe w Bydgoszczy? Otwarcie kina samochodowego w Bydgoszczy zgodnie z informacją w wydarzeniu zaplanowane jest na 17 lipca. Program i dalsze informacje o lokalizacji zostaną opublikowane w wydarzeniu na Facebooku.
Kino Samochodowe 2020 to ogólnopolska inicjatywa Klubu Młodych Liderów. Na parkingu, gdzie pomieści się przynajmniej 100 samochodów, zgromadzą się widzowie w swoich autach. Wyświetlany będzie dla nich film, który sobie wcześniej sami wybiorą.
W tej chwili kompletowany jest zestaw filmów, który znajdzie się na liście do głosowania – na razie zdecydowanie królują trzy tytuły: "Green Book", "Szybcy i wściekli 7" oraz "Deadpool 2".
W Bydgoszczy kino samochodowe zawita dopiero 17 lipca o godz. 20.
Pomysł kina samochodowego wydaje się być bezpieczną realizacją, respektującą wszelkie ograniczenia dotyczące funkcjonowania w miejscach publicznych: zostaje zachowany dystans, a dodatkowo uczestnicy oglądają film zamknięcie w aucie, bez kontaktu z innymi uczestnikami wydarzenia.
Gdzie w Bydgoszczy pojawi się kino samochodowe? Na razie nie znamy lokalizacji, w której miałoby się odbywać kino samochodowe. Jak myślicie, gdzie w Bydgoszczy można uruchomić seanse samochodowe? Czekamy na Wasze opinie.
Kina samochodowe w Polsce
Podobne wydarzenia utworzono także dla wielu innych miast w Polsce. W podobnym czasie co w Bydgoszczy, Auto Kina mają ruszyć w:
- Poznaniu,
- Szczecinie,
- Łodzi,
- Gorzowie Wielkopolskim,
- Katowicach,
- Wrocławiu,
- Gdańsku,
- Zielonej Górze,
- Koszalinie,
- Opolu,
- Krakowie,
- Białymstoku,
- Warszawie,
- Częstochowie,
- Gdyni,
- Zgorzelcu,
- Legnicy,
- Lublinie,
- Rzeszowie,
- Jeleniej Górze.
Także w przypadku pozostałych miast, w których ma się pojawić kino samochodowe, szczegóły mają być znane w najbliższych dniach.
Czy kino samochodowe może stanąć w Bydgoszczy?
Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów nie ma możliwości, by organizować kina samochodowe.
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii:
Rozdział 4
Ograniczenia funkcjonowania określonych instytucji lub zakładów pracy, czasowe ograniczenie określonych zakresów działalności przedsiębiorców oraz obowiązek wykonania określonych zabiegów sanitarnych
§ 8. 1. Do odwołania ustanawia się czasowe ograniczenie:
1) prowadzenia przez przedsiębiorców w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 6 marca 2018 r. – Prawo przedsiębiorców oraz przez inne podmioty, działalności:
a) polegającej na przygotowywaniu i podawaniu posiłków i napojów gościom siedzącym przy stołach lub gościom
dokonującym własnego wyboru potraw z wystawionego menu, spożywanych na miejscu (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 56.10.A), z wyłączeniem realizacji usług polegających na przygotowywaniu
i podawaniu żywności na wynos lub jej przygotowywaniu i dostarczaniu oraz działalności restauracyjnej lub barowej prowadzonej w środkach transportu, wykonywanej przez oddzielne jednostki,
b) związanej z organizacją, promocją lub zarządzaniem imprezami, takimi jak targi, wystawy, kongresy, konferencje, spotkania, włączając działalności polegające na zarządzaniu i dostarczaniu pracowników do obsługi terenów
i obiektów, w których te imprezy mają miejsce (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 82.30.Z),
c) twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 90.0),
d) związanej z projekcją filmów lub nagrań wideo w kinach, na otwartym powietrzu lub w pozostałych miejscach
oraz działalności klubów filmowych (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 59.14.Z),
e) związanej z konsumpcją i podawaniem napojów (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie 56.30),
f) związanej z prowadzeniem kasyn, z wyłączeniem kasyn internetowych,
g) związanej z fryzjerstwem i pozostałymi zabiegami kosmetycznymi (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności
w podklasie 96.02.Z),
h) związanej z działalnością salonów tatuażu i piercingu (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie
96.09.Z),
i) usługowej związanej z poprawą kondycji fizycznej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w podklasie
96.04.Z),
j) związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 93.0),
w szczególności polegającej na prowadzeniu miejsc spotkań, klubów, w tym klubów tanecznych i klubów nocnych oraz basenów, siłowni, klubów fitness,
k) związanej z prowadzeniem usług hotelarskich w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 8 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r.
o usługach hotelarskich oraz usługach pilotów wycieczek i przewodników turystycznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 238
oraz z 2020 r. poz. 374 i 568);
2) działalności bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostałej działalności związanej z kulturą (ujętej w Polskiej Klasyfikacji Działalności w dziale 91.0);
3) sprawowania kultu religijnego w miejscach publicznych, w tym w budynkach i innych obiektach kultu religijnego.
Pełna treść Rozporządzenia - KLIKNIJ TUTAJ
