Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Bydgoszczy leśnicy i policjanci wspólnie patrolowali lasy - chodzi o nielegalne wycinki

Wojciech Pierzchalski
Wojciech Pierzchalski
Policjanci z bydgoskiego Fordonu wspólnie z leśnikami patrolowali lasy w celu przeciwdziałania nielegalnym wycinkom drzew. W trakcie jednodniowej służby mundurowi pouczyli 19 kierowców.
Policjanci z bydgoskiego Fordonu wspólnie z leśnikami patrolowali lasy w celu przeciwdziałania nielegalnym wycinkom drzew. W trakcie jednodniowej służby mundurowi pouczyli 19 kierowców. KMP Bydgoszcz
Policjanci z bydgoskiego Fordonu wspólnie z leśnikami patrolowali lasy w celu przeciwdziałania nielegalnym wycinkom drzew. W trakcie jednodniowej służby mundurowi pouczyli 19 kierowców.

Wspólne patrole policji i leśników z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu odbyły się w ramach corocznej akcji "Stroisz", która ma przeciwdziałać wycince gałęzi drzew iglastych do celów dekoracyjnych. Działania miały miejsce w gminie Dąbrowa Chełmińska. Wzięli w niej udział policjanci z komisariatu w bydgoskim Fordonie, a także naczelnik tamtejszego wydziału prewencji i dzielnicowy.

- Policjanci uczyli się odróżniać wycinkę prowadzoną w ramach zabiegów gospodarczych związanych z uprawą lasu lub pozyskiwaniem drewna od tej nielegalnej. W czasie pełnionych służb mundurowi zwracali również uwagę na osoby, które naruszają zakaz wjazdu do lasu czy też zatrzymują się na drogach publicznych i stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym - przekazuje podkom. Łukasz Lewandowski z wydziału prewencji komisariatu Bydgoszcz-Fordon.

W trakcie patroli, które odbyły się 29 października, funkcjonariusze skontrolowali 19 samochodów, których kierowcy popełnili wykroczenie z art. 161 Kodeksu Wykroczeń, mówiącym o nieuprawnionym wjeździe do lasu. - Wobec sprawców popełnionych wykroczeń zastosowano pouczenia i wręczano ulotki informujące, gdzie należy zostawiać samochód i jak najeży postępować w lesie zgodnie z obowiązującymi przepisami - dodaje podkom. Lewandowski.

Leśnicy jednocześnie wystosowali apel do mieszkańców regionu: - Jeśli potrzebujemy sporej ilości gałęzi świerkowych bądź kilka worków szyszek, można zgłosić się do miejscowego nadleśnictwa, by uzyskać pozwolenie od nadleśniczego. To nie tylko rozwiązanie legalne, ale również „zdrowsze” dla drzew i innych roślin leśnych. W ten sposób również nie narazimy się na odpowiedzialność karną - unikniemy mandatu lub skierowania wniosku o ukaranie do sądu.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera