24 lipca na antenie TVN obejrzeć będzie można powtórkę 9 odcinka 3 sezonu popularnych Kuchennych Rewolucji. Tym razem Magda Gessler odwiedzi obrzeża Krakowa i przeprowadzi kuchenne rewolucje w restauracji pod nazwą "U Jędzy". [Kuchenne Rewolucje, U Jędzy (obecnie Karczma Mario) Kraków 25.07.2018]. Poniżej opis kuchennych rewolucji, opinie klientów, przykładowe potrawy z menu wraz z cenami.

Karczma u Jędzy miała być spełnieniem marzeń Sylwii i Bogdana. Ona kosmetyczka, on budowlaniec. Bez żadnego doświadczenia postanowili otworzyć restaurację na obrzeżach Krakowa. A że lubią częste wypady do Zakopanego zamarzyli o góralskiej chacie.

Kuchenne Rewolucje, 24.07.2018, U Jędzy (Karczma Mario). Sztuczki i czary Magdy Gessler

Wszystko robili sami i wszystko robili dla siebie.

Wszystko działo się jak w bajce, ale niestety w złej scenerii. Młode małżeństwo, a wokół blokowiska, brzydkie magazyny, deski i karty. Wszystko miała odczarować Jędza, ale zamiast tego odstrasza klientów. Właściciele wierzą jednak w szczęśliwe zakończenie tej historii. A na swoją wróżkę wybrali Magdę Gessler. Mają nadzieję, że dzięki sztuczkom i czarom znanej restauratorki krakowska Jędza przestanie straszyć. Jednak życie to nie bajka. I czasami wygrywa ten czarny charakter.

Kuchenne Rewolucje, 24.07.2018, U Jędzy (Karczma Mario). Po drodze była nazwa Edelweiss

Magda Gessler skrytykowała w Karczmie U Jędzy niemal wszystko. - Góralski klimat nie spodobał się pani Gessler. Stwierdziła, że ni to lokal góralski, ni wiejski. I najlepiej zrobić tu Galicję - mówi Bogusław. - Zaczęło się też rzucanie kotletami, które nie smakowały restauratorce - dodaje Sylwia. Plusem miejsca okazał się sernik i kaszanka. Karczma "U Jędzy" miała się od tej pory nazywać Edelweiss. Małżeństwo, które prowadzi lokal, nie ma najlepszych wspomnień z wizyty znanej restauratorki. Mało tego, gdyby mogli cofnąć czas, nie zgłosiliby się do programu. Tym bardziej że pani Gessler po raz drugi w historii programu nie podpisała się pod zmianami, które zaszły w lokalu. - To, że zdecydowaliśmy się na udział w "Kuchennych rewolucjach", to była nasza głupota. Te 40 minut w TVN nie było warte naszych nerwów - mówi Bogusław Sikorski.

To, że zdecydowaliśmy się na udział w "Kuchennych rewolucjach", to była nasza głupota - właściciel karczmy Mario

Kuchenne Rewolucje, 24.07.2018, U Jędzy (Karczma Mario). Kuchenne rewolucje się nie udały

Właściciele zapewniają, że poza zmianą nazwy (a raczej stosowaniem dwóch: karczma "U Jędzy" i Edelweiss) zrobili wszystko tak, jak życzyła sobie pani Gessler. Mimo to, kiedy restauratorka powróciła na test, nie zaakceptowała zmian. - Zastosowaliśmy się do jej uwag, a ona nawet się z nami nie przywitała. I nadal nic jej nie smakowało - ubolewa Sylwia. Przyznaje jednak, że kucharze popełnili dwa duże błędy: smażyli danie w oleju, a nie na maśle, jak życzyła sobie pani Gessler i przypalili w nerwach gulasz. - Przyznali się do tego kilka dni później - mówi Sylwia. Restauratorka nie wystawiła rekomendacji. Kuchenne rewolucje się nie udały... ale czy na pewno?

Kuchenne Rewolucje, 24.07.2018, Karczma Mario (U Jędzy). Restauracja ma się świetnie!

Po potrawach wprowadzonych przez Magdę Gessler nie zostało już ani śladu. Nie ma też obco brzmiącej nazwy karczmy. Obecnie lokal działa pod nazwą Karczma "Mario" i cieszy się popularnością.
Na swoim fanpejdżu na Facebooku Karczma Mario ma aż 80 opinii i może pochwalić się bardzo wysoką średnią, bo aż 4,8 (na 5) gwiazdek. Oto kilka przykładowych recenzji:

 • "Świeże,gorące, przepyszne jedzenie. Duże porcje nie do przejedzenia w genialnych cenach" - pan Radek.
 • "Bardzo miłe i cierpliwie Panie obsługujące. Pyszne i obfite potrawy. Luźna , swobodna atmosfera. Polecam wszystkim" - pani Monika
 • "Smaczne potrawy, przygotowane z niesamowitą wprost starannością, świeże, ciepłe. Przyjemna atmosfera, miła obsługa. A sernik to po prostu 8 cud świata" - pani Dominika
 • "W miniony weekend mieliśmy okazję świętować okrągłe urodziny w Karczmie Mario.
 • Wszystko było dopięte na ostatnio guzik, dopieszczone, rewelacyjna obsługa, sprawnie wszystko uzupełniane, gospodarz sam doglądał wszystkiego, wspaniała orkiestra i atmosfera, jedzenie pyszne, a zadowolenie moich gości jest dowodem na to, że mogę z czystym sumieniem polecić to miejsce na organizację wszelakich imprez tych małych i tych większych.Serdecznie dziękujemy gospodarzom oraz obsłudze i orkiestrze za wspaniałą i udaną imprezę urodzinową, na pewno jeszcze wrócimy" - pani Ania.

Kuchenne Rewolucje, 24.07.2018, Karczma Mario (U Jędzy). Informacje o restauracji. jak dojechać?

 • Godziny otwarcia: 11.00-19.00
 • Adres: ul. Wodna 17, Kraków
 • telefon: 518 188 552
 • mesendżer: m.me/karczmamario
 • kuchnia: polska, tania restauracja, domowe jedzenie
 • Karczma Mario zaprasza na pyszne domowe obiady, we wszystkie dni w tygodniu, a w weekendy na muzykę na żywo!

Jak dojechać do Karczmy Mario?

Karczma Mario. Menu. Niektóre potrawy. Menu z cenami

Zestaw Dnia kosztuje 16 złotych (w cenie zawsze zupa i drugie danie jednego rodzaju - menu często się zmienia!). Klienci mogą także skomponować swój zestaw z wybranej zupy i drugiego dania (cena posiłku 25 zł):
zupy (dania w zestawie): żurek, pomidorowa, szczawiowa, koperkowa, barszcz czerwony z jajkim, krem paprykowo-pomidorowy
drugie dania (dania w zestawie): kurczak w sosie z pieczarkami, kotlet drobiowy, filet z drobiu w ziołach, kurczak z grilla, kiełbasa z rusztu, kotlet schabowy, makaron adio pomidore, plackiz cukini z sosem czosnkowym
dania poza zestawami:
kotlet schabowy po szwajcarsku - 15 zł
schab soute ze szpinakiem pod pierzynka z sera - 15 zł
kotlet schabowy po wiejsku - 15 zł
desery:
czekolada na gorąco - 8 zł
pucharek lodowy z adwokatem - 18 zł

https://www.facebook.com/karczmamario

Kuchenne Rewolucje - o programie

Magda Gessler pomaga bankrutującym właścicielom restauracji w Polsce. Analizuje sytuację oraz wskazuje błędy. Potem na dwa dni zamyka lokal i wprowadza zmiany. To produkcja TVN. Wyemitowano już 17. sezonów "Kuchennych Rewolucji". W sezonie premierowe odcinki nadawane są na antenie TVN w każdy czwartek o godz. 21.30. Archiwalne można oglądać na tej stronie: Kuchenne Rewolucje w internecie
Do programu zgłaszają się restauratorzy, mający problemy z utrzymaniem lokalu. W każdym odcinku Gessler odwiedza jedną restaurację. W ciągu czterech dni uczy właścicieli i personel podstaw pracy. Obserwuje i analizuje sytuację, później komentuje ją i proponuje metody rozwiązania problemów, np. wprowadza nowe potrawy do menu, sugeruje zatrudnienie nowych osób, zmienia wystrój wnętrza, prowadzi kampanię reklamową odmienionej jadłodajni. Kuchenne rewolucje Magdy Gessler są adaptacją brytyjskiego programu Kitchen Nightmares, którego gospodarzem jest Gordon Ramsay.

Wideo: Magda Gessler o polskich restauratorach: Ludzie nie znają podstawowych zasad gotowania

Źródło: TVN

Zobacz również: