Dorobić w wakacje można nie tylko, wyjeżdżając do kurortów nad morze i w góry, chociaż tam ofert pracy jest najwięcej. Można zostać na miejscu i rozejrzeć się w swoim mieście za dodatkową pracą. Jak się okazuje, ofert nie brakuje i firmy szukają pracowników. Tak jest między innymi w branży gastronomicznej. W Bydgoszczy poszukiwani są wyspecjalizowani pracownicy, jak i ci z niedużym, a nawet żadnym doświadczeniem zawodowym.
Ofert nie brakuje - kogo szukają pracodawcy?
Pracę w branży gastronomicznej znajdą osoby, które potrafią gotować - wiele lokali poszukuje kucharzy i pomocników kucharzy. Na rynku pracy potrzeba również kelnerów, barmanów, mistrzów robienia pizzy (tzw. pizzermanów), pracowników lodziarni, pracowników manufaktur słodyczy, baristów, sushimanów, piwowarów, sałatkowych i osób, których zadaniem będzie pomoc kuchenna.
Oto wybrane oferty z wymaganiami i stawkami wynagrodzenia
Zajrzeliśmy do kilku serwisów internetowych z ofertami prac i sprawdziliśmy, jakie stawki oferują pracodawcy, działający w sektorze gastronomicznym w Bydgoszczy. Proponowane płace są różne - od tych zbliżonych do najniższej krajowej (od lipca tego roku wynosi ona 3,6 tysiąca złotych brutto), zdarzają się również niższe stawki, ale nie brakuje ofert z wysokimi zarobkami. W galerii prezentujemy wybrane oferty z wymogami, jakie musi spełnić przyszły pracownik oraz proponowanymi stawkami za pracę.
Oto wybrane oferty pracy w gastronomii w Bydgoszczy, stawki i wymagania:
► Wydatki na prąd pod kontrolą: Czy wiesz, jakie domowe urządzenia elektryczne zużywają najwięcej energii elektrycznej i w efekcie ich użycie kosztuje najwięcej? Czy to telewizor, a może piekarnik elektryczny lub komputer? Żelazko, płyta indukcyjna, suszarka, a może pralka? Zobaczcie, jaki jest miesięczny i roczny koszt używania urządzeń domowych. Podpowiadamy, jak obliczyć, ile prądu zużywają domowe sprzęty i ile to kosztuje.
► Uniknij kłopotów na granicy, wracając z wakacji: Pamiątki i suweniry z krajów, które odwiedzamy są doskonałym wspomnieniem z wymarzonego urlopu. Nie wszyscy wiedzą jednak, że nie każdy przedmiot wolno wywozić z kraju, w którym wypoczywaliśmy. Za celową (lub nie - niewiedza nie zwalnia jednak od odpowiedzialności) próbę przekroczenia granicy z nielegalną pamiątką, grożą wysokie kary! Sprawdź, czego nie wolno traktować jako pamiątki z wakacji oraz jakie kary grożą w przypadku znalezienia ich w bagażu podczas kontroli granicznej.
► Ochroń swój dom i dobytek!: Urlop to czas, kiedy włamywacze działają aktywniej, wykorzystując fakt, że lokale często zostają bez nadzoru w czasie wyjazdów. Zanim włamywacze wkroczą do akcji, często obserwują mieszkania i stosują różne sztuczki, by sprawdzić, czy dom nie jest pilnowany. Policja ostrzega i uczula, na co zwrócić uwagę.
