Jak informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, ulica Podwale remont przeszła na początku ubiegłej dekady. W ciągu ostatnich kilkunastu lat notowane było na niej większe natężenia ruchu, bowiem stanowiła łącznik dla ruchu między ulicami Długą i Focha. To spowodowało problemy obluzowujących się kamieni i powstających zaniżeń w nawierzchni. Po zamknięciu ruchu na Moście Staromiejskim obecnie Podwale stanowi wyłącznie ulicę obsługującą przyległe posesje oraz dojazd do instytucji publicznych.
Po zakończeniu rewitalizacji Rybiego Rynku, ZDMiKP skorzystał z prawa opcji i zlecił dodatkowe prace, właśnie między innymi na ul. Podwale. Obejmują one wzmocnienie podbudowy i ułożenie kamiennej kostki rzędowej. Definitywnie rozwiąże to problemy luzów i zaniżeń.
Roboty zostały podzielone na etapy. Obecnie prace realizowane są na odcinku od ulicy Długiej do ulicy Zaułek.
W ostatnich latach ZDMiKP zlecił prace przy rewitalizacji wielu innych staromiejskich ulic i placów, m.in. Malczewskiego, Farnej, Przyrzecze, Pod Blankami, Długiej, Jana Kazimierza, Trybunalskiej, Grodzkiej, Przy Zamczysku, Rybim Rynku, Placu Kościeleckich.
Oprócz Podwala prace prowadzone są obecnie także przy ul. Karmelickiej obok Opery Nova.
