- Z minionego sezonu jesteśmy zadowoleni - mówią w klubie. - Seniorzy wywalczyli awans z dużą przewagą do klasy okręgowej, juniorzy starsi mieli za zadanie pozostać w lidze wojewódzkiej i to im się udało, a młodsi awansowali do grupy mistrzowskiej, a na dodatek pomagali wiosną juniorom starszym.
Wyróżniająca się młodzież może trenować z seniorami, co ma ją jeszcze mocniej zmobilizować do pracy.
Od nowego sezonu BKS zgłosi do rozgrywek 9 drużyn. Będzie mógł się więc pochwalić całą drabinką szkoleniową. Stało się to możliwe również dzięki współpracy z UKS Orlik Fordon. Zespoły BKS trenują też w Fordonie, przy ulicy Sielskiej i Kromera.
Na czele sekcji piłki nożnej stoi Radosław Marut, a jej kierownikiem jest Paweł Smoliński (pomoc medyczna dla zespołów - Emilia Kęsikowska).
- Chcemy spokojnie pograć młodzieżą w piątej lidze. Każdy będzie dostawał szansę uczestniczenia w treningach, a najlepsi w meczach seniorów. Jeśli ktoś jest utalentowany, to w okręgówce powinien sobie poradzić. Ja sam debiutowałem w seniorach w I lidze, mając 16 lat i osiem miesięcy, ale ktoś musiał dać mi szansę - mówi „Expressowi” Radosław Marut.
Wyniki drużyn młodzieżowych BKS w sezonie 2015/2016:
juniorzy starsi, liga wojewódzka (trener Marian Cerajewski) - 15 miejsce
juniorzy młodsi, liga wojewódzka (Filip Skory) - 7
trampkarze, liga wojewódzka (Jacek Zagórski) - 4
młodzicy, liga wojewódzka (Krzysztof Dysarz) - 10
młodzicy, klasa okręgowa (Krzysztof Kanclerz) - 4
orlicy, klasa okręgowa (Dysarz) - 7 miejsce.