Szalony mecz! Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz lepsza od Asseco Arka Gdynia [relacja, zdjęcia z meczu]

ENEA ABRAMCZYK ASTORIA BYDGOSZCZ - ASSECO ARKA GDYNIA W „Arenie Bydgoszcz” emocji nie brakowało. Ambitnie walczono o każdą piłkę. Arkadiusz Wojtasiewicz
Enea Abramczyk Astoria wygrała w poniedziałek wieczorem u siebie z Asseco Arką 98:85 w meczu 17. kolejki Energa Basket Ligi.

ENEA ABRAMCZYK ASTORIA BYDGOSZCZ - ASSECO ARKA GDYNIA 98:85

Kwarty: 21:21, 19:24, 28:25, 30:15.
Astoria: Camphor 28, Zębski 13, Washpun 6, Čavars 4, Krasuski 3 oraz Pluta 31, Aleksandrowicz 4, Chyliński 5, Herndon 4.
Arka: Wilczek 12, Musić 9, Wołoszyn 15, Boykins 8, Hrycaniuk 7, oraz Durham Ii 19, Tomaszewski 2, Dylewicz 5, Bogucki 8.

Gospodarze musieli sobie radzić bez kontuzjowanego Jakuba Nizioła. Choć badanie rezonansem magnetycznym nie wykazało niczego niepokojącego, to lekarze i trenerzy postanowili „dmuchać na zimne”.

1. połowa miała emocjonujący przebieg, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk. Zespoły były nastawione bardzo ofensywnie - do przerwy oddano aż 55 rzutów z gry. Tuż przed zejściem do szatni Arce udało się wypracować 5-punktową przewagę (45:40).

3. kwartę lepiej zaczęli goście (było m.in. 54:44). Miejscowi podgonili i przed ostatnią częścią spotkania tracili do rywali tylko 2 oczka. Finałowe 10 minut to popis gry podopiecznych trenera Artura Gronka (30:15). Bohaterem okazał się rezerwowy - Andrzej Pluta jr., zdobywca aż 31 punktów (7/9 za 2, 4/7 za 3, 5/7 za 1).

W niedzielę bydgoszczanie zagrają w Słupsku (godz. 15.30). Liderem tabeli EBL jest Anwil Włocławek (13-4). Twarde Pierniki Toruń, które w niedzielę wieczorem dość nieoczekiwanie przegrały u siebie z Legią Warszawa 77:87 i obecnie legitymują się bilansem 11-6, zajmują 4. miejsce. „Asta” jest ósma (9-8).

Koszykarze znad Brdy pokonali w poniedziałek - po niezwykle emocjonującym spotkaniu - zespół z Gdyni 98:85 w kolejnym meczu Energa Basket Ligi. Emocji nie brakowało! W 3. kwarcie bydgoszczanie przegrywali już 10 punktami, ale w ostatniej części wzbili się na szczyty swoich umiejętności i triumfowali ostatecznie różnicą 13 oczek. Kibice, którzy zawitali w poniedziałkowy wieczór do "Areny Bydgoszcz" z pewnością nie żałowali wydanych pieniędzy. Oprócz sportowych emocji, w przerwach mogli podziwiać także sprawność i urodę dziewczyn z Luvadance Cheerleaders. ZOBACZ ZDJĘCIA >>>>

Kibice i piękne cheerleaderki na meczu Enea Abramczyk Astori...