Zobacz wideo: Rok 2023 w Bydgoszczy ogłoszony został rokiem Andrzeja Szwalbego.

W klasie policyjnej, która bawiła się na tym balu, uczy się obecnie 25 maturzystów. Młodzież razem z rodzicami z komitetu studniówkowego wpadła na oryginalny pomysł z zaproszeniami.
- Skoro to klasa policyjna to zaproszenia na studniówkę były w formie wezwania. Zatytułowano je "Wezwanie do stawienia się na najbardziej szaloną studniówkę w mieście" - mówi Leszek Sobieraj, dyrektor Zespołu Szkół nr 24 im. Mariana Rejewskiego w Bydgoszczy, w skład którego wchodzi właśnie XII LO.
Studniówkę tradycyjnie otworzył polonez. Poprowadzili go dyrektor szkoły wraz z Ewą Ziółkowską, szkolną pedagog, która jest koordynatorem klasy policyjnej.
- Jeszcze przed samą studniówką młodzież ćwiczyła ten taniec w szkole pod okiem Marty Kowalczyk-Wojtkowiak, nauczycielki muzyki oraz Mirosława Jarosza, nauczyciela wychowania fizycznego - mówi Leszek Sobieraj. - W sobotni wieczór maturzyści w strojach wieczorowych prezentowali się bardzo elegancko.
Młodzież przygotowała też specjalnie na studniówkę program artystyczny. Łącznie w balu wzięło udział 50 osób razem z osobami towarzyszącymi i nauczycielami. Rodzice z komitetu studniówkowego zadbali, aby zabawa była wspaniała. Salę zarezerwowano już we wrześniu ub. roku.
- Studniówka to wyjątkowy bal dla maturzystów - mówi Leszek Sobieraj. - To moment, w którym mogą choć na chwilę zapomnieć, że za kilka miesięcy matura. Po studniówce zaczyna się już wielkie odliczanie do egzaminu dojrzałości i ciężka praca. Poza tym zawsze po latach studniówkę wspomina się z wielkim sentymentem. Jest w tym balu jakaś magia, którą nie do końca wszyscy potrafimy zdefiniować.
Dodajmy, że rok temu studniówka XII LO odbyła się w "Gospodzie" w Kruszynie. W 2021 r. studniówki z powodu pandemii nie zorganizowano.