Studniówka bez fajerwerków

Polska zremisowała z Portugalią 0:0 na 100 dni przed inauguracją mistrzostw Europy.

Polska zremisowała z Portugalią 0:0 na 100 dni przed inauguracją mistrzostw Europy.

Było to dziesiąty mecz obu drużyn. We wcześniejszych dziewięciu potyczkach Portugalia wygrywała cztery, a Polska trzy razy. Dwa spotkania kończyły się remisami. Bilans bramek to 13:9 na korzyść piłkarzy z Półwyspu Iberyjskiego.

Bez Lewandowskiego

Do wczoraj kibice mieli cień nadziei, że przeciwko Portugalczykom zagra Robert Lewandowski, który naciągnął mięsień uda. Stało się jednak inaczej. <!** reklama>

- Ryzyko pogłębienia urazu było zbyt duże - powiedział Cezary Kucharski, menedżer naszego najlepszego snajpera. - Robert potrzebuje jednego dnia albo dwóch, żeby wrócić do zdrowia. Gdyby to był mecz na mistrzostwach Europy, pewnie by wystąpił - dodał.

Lewandowskiego zastąpi napastnik Lille Ireneusz Jeleń.

Okazje były

W I połowie bliżsi strzelenia gola byli goście, którzy oddali cztery celne strzały na naszą bramkę (dwa razy kapitalnie wybronił Wojciech Szczęsny). Ponadto, w doliczonym czasie gry, w sytuacji sam na sam przestrzelił Nani.

Biało-czerwoni oddali tylko jeden celny strzał (w 38. minucie Obraniak głową), ale też mogli schodzić do szatni z prowadzeniem. Niestety, w 44. minucie Jeleń nie wykorzystał błędu obrony rywali i mając przed sobą tylko bramkarza strzelił obok słupka.

W II połowie więcej dobrych okazji mieli Polacy. Na początku tej części meczu dwukrotnie próbował Obraniak. Niestety, gracz Girondins Bordeaux najpierw przestrzelił z kilku metrów nad poprzeczką, a następnie jego uderzenie z trudem na rzut rożny wybił Patricio. Pod koniec meczu (86. min) golkiper Portugalczyków zatrzymał strzał z bliska Sławomira Peszki.

Tak grali rywale

Wyniki meczów towarzyskich naszych grupowych rywali na Euro 2012: Grecja - Belgia 1:1, Dania - Rosja 0:2, Irlandia - Czechy 1:1,