Przygodę z aktorstwem rozpoczął, mając 9 lat. Wystąpił wtedy (w 1951 roku) w przedstawieniu "Malinowe jajko" na scenie Teatru Nowego w Warszawie. Co ciekawe, zagrał tam u boku swojego taty, Mariana Friedmanna.
Jego głoś zna niemal każdy Polak
Stefan Friedmann w 1953 roku (mając 11 lat) użyczył głosu w słuchowisku Teatru Poezji Polskiego Radia pt. "Maria" Antoniego Malczewskiego w reżyserii Jerzy Kiersta. Występował także w innych słuchowiskach ("W pustyni i w puszczy", "Chłopcy z Placu Broni", audycje "Błękitna Sztafeta"). Od 1956 roku występował jako Eugeniusz "Gienek" Matysiak w popularnym serialu radiowym "Matysiakowie", czym zdobył ogólnopolską rozpoznawalność.
► To może Cię zainteresować: Julia Kamińska to polska aktorka, scenarzystka, piosenkarka, absolwentka germanistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Ogólnopolską popularność przyniosła jej rola Uli Cieplak, tytułowej bohaterki serialu TVN "BrzydUla". Od czasu premiery serialu (2008-2009) aktorka przeszła niesamowitą metamorfozę. Aktorka zdradziła, w czym tkwi sekret, dzięki któremu może pochwalić się imponującą figurą.
Karierę filmową rozpoczął od niedużej roli w "Godzinach nadziei" w 1955 roku. Grał także w filmach pt. "Kalosze szczęścia", "Miejsce na ziemi", a od lat 60. XX wieku rozpoczął karierę komika i współpracował z kabaretami. Od 1968 do 1974 był etatowym aktorem Teatru Współczesnego w Warszawie.
Na początku lat 70. z Jonaszem Koftą stworzył radiowy duet satyrycznokomediowy, który tworzył cykle dla Programu Trzeciego Polskiego Radia. Były to kultowe już "Dialogi na cztery nogi" i "Fachowcy".
W 1983 roku ukończył kurs gastronomiczny na Stołecznym Uniwersytecie Robotniczym ZSMP w Warszawie i zagrał detektywa Piekarskiego w Szkatułce z Hongkongu. W 1988 roku rozpoczęły się zdjęcia do siedmioodcinkowego serialu TVP pt. "Na kłopoty... Bednarski", w którym zagrał tytułową rolę.
Ciekawostki i fakty z życia Stefana Friedmanna:
- Jest autorem kilku scenariuszy spektakli teatralnych.
- W 1991 roku kandydował do Sejmu z listy Polskiej Partii Przyjaciół Piwa.
- Pod koniec lat 90. prowadził telezakupy z TV Marketu w Polsacie.
- W 1992 wystąpił z utworem „Cienki Bolek” na 29. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
- W 2003 został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
- Wystąpił w kilku teledyskach (Molesty Ewenement, zespołu TPWC i zespołu Poparzeni Kawą Trzy).
Zobaczcie, jak zmienił się od 1999 roku znakomity aktor, Stefan Friedmann:
Z życia prywatnego Stefana Friedmanna
7 września 1968 Stefan Friedmann ożenił się z Krystyną Wiśniewską. Małżeństwo doczekało się dwóch synów: Filipa i Wojciecha, oraz czterech wnuków: Maxa, Szymona, Aleksa i Karola. Stefan Friedmann jest ojcem chrzestnym reżysera Jana Holoubka.
Stefan Friedmann pasjonuje się piłką nożną. Należał do Reprezentacji Artystów Polskich oraz często grał podczas charytatywnych meczów aktorów przeciwko dziennikarzom
► To może Cię zainteresować: Maja Frykowska to dobrze znana widzom osoba. Kiedyś nosiła imię Agnieszka, a popularność i rozpoznawalność zyskała za sprawą uczestnictwa w reality show "Big Brother", emitowanego w TVN. O jej udziale stało się głośno po tym, jak na wizji doszło - rzekomo - do stosunku płciowego pomiędzy nią a Łukaszem "Kenem" Wiewiórskim. Oboje potem zaprzeczali, jakoby w jacuzzi uprawiali seks, ale informacja okraszona scenami z programu nabrała siły kuli śniegowej i już była nie do zatrzymania.
► To może Cię zainteresować: Małgorzata Niemirska (właściwie Małgorzata Wiśniewska-Niemirska) to urodzona 16 czerwca 1947 roku w Warszawie – polska aktorka filmowa i teatralna, która zdobyła ogromną popularność i rozpoznawalność dzięki swojej - jednej z pierwszych ról - Lidki z serialu "Czterej pancerni i pies", który kręcono w latach 1966-1970. Zobaczcie, jak zmieniła się od tego czasu.