https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Spowodował śmiertelny wypadek i zbiegł z miejsca zdarzenia. Sprawca trafił na 3 miesiące do aresztu

Jarosław Więcławski
Sprawcy grozi do 12 lat pozbawienia wolności.
Sprawcy grozi do 12 lat pozbawienia wolności. KPP w Tucholi
Policjanci zatrzymali 47-latka podejrzanego o spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca zdarzenia. Do tragedii doszło na terenie powiatu tucholskiego. Mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu, a grozi mu 12 lat pozbawienia wolności.

Do wypadku doszło w piątek 16 czerwca na drodze wojewódzkiej 240 w rejonie wsi Bysław. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący ruchem na drodze mężczyzna został uderzony przez jadący pojazd marki Opel. Kierowca tego auta odjechał z miejsca wypadku. Niestety potrącony w zdarzeniu 58-latek poniósł śmierć na miejscu. Policjanci dowiedzieli się, kto kierował autem i zatrzymali mężczyznę krótko po zdarzeniu.

– Podejrzewany 47-latek był nietrzeźwy. Kontrola stanu trzeźwości wykazała, że w miał w organizmie około 3 promile alkoholu. Funkcjonariusze wykonali oględziny pojazdu, zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali świadków. Od kierowcy została również pobrana krew do dalszych badań – przekazał mł. asp. Łukasz Tomaszewski, oficer prasowy KPP w Tucholi.

Gdy zatrzymany wytrzeźwiał, prokurator rejonowy w Tucholi przedstawił mu zarzuty dotyczące spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości i ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Sprawca przestępstwa, decyzją sądu, trafił tymczasowo na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wypadki

Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski