10 marca 1930 roku w kościele pojezuickim pw. Św. Krzyża przy Starym Rynku przeznaczonym dla niemieckich katolików odbyła się – pomimo głośnych protestów Niemców - pierwsza msza po polsku. Oficjalnym uzasadnieniem tej decyzji był brak miejsca w kościele farnym dla zbyt dużej liczby wiernych - Polaków.
10 marca 1935 roku Polskie Koleje Państwowe podjęły decyzję o zmianie nazwy stacji kolejowej „Kapuściska Małe” na „Bydgoszcz Wschód”.
Tego samego dnia zaczął obowiązywać w Rzeźni Miejskiej nowy regulamin uboju zwierząt, wprowadzający zakaz tzw. uboju rytualnego, co wywołało głośne protesty środowiska żydowskiego w mieście.
10 marca 1946 roku odbył się pierwszy koncert bydgoskiej Miejskiej (później Pomorskiej) Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją Arnolda Rezlera złożonej z 50 muzyków, która wystąpiła w sali gimnazjum kupieckiego z programem muzyki popularnej.
Tego samego dnia po ośmiu miesiącach sprawowania funkcji I sekretarza miejskiej organizacji Polskiej Partii Robotniczej ustąpił Jan Grudziński. Jego miejsce zajął Roman Kulasek, były działacz Komunistycznej Partii Polski w międzywojniu w Piotrkowie Trybunalskim, po wojnie ślusarz w ZNTK w Bydgoszczy. Na stanowisku tym wytrwał do kongresu zjednoczeniowego PPR i PPS w grudniu 1948 roku.
10 marca 1947 roku po południu autobus PKS jadący z Bydgoszczy do Fordonu na ul. Fordońskiej wpadł w poślizg na oblodzonej jezdni i rozbił się o przydrożne drzewo. Rannych zostało 5 pasażerów.
10 marca 1955 roku w wielu zakładach pracy w Bydgoszczy odbyły się wiece załóg z okazji „Dnia protestu przeciwko uzbrajaniu Niemiec zachodnich” po podpisaniu tzw. traktatów paryskich.
10 marca 1965 roku na stadionie Polonii przy sztucznym świetle rozegrany został pierwszy i jedyny w dziejach miasta turniej wyścigów motocyklowych na lodzie z udziałem żużlowców ZSRR i Polonii. Zawody oglądało ponad 5 tys. widzów.
10 marca 1985 roku wieczorem wybuchł groźny pożar w Zachemie na wydziale produkcji aniliny. Nikt nie odniósł obrażeń, jednak straty materialne okazały się znaczne.
10 marca 1989 powstał Bydgoski Bank Komunalny. Pięć lat później został zlikwidowany poprzez jego sprzedaż Pierwszemu Komercyjnemu Bankowi SA w Lublinie po tym, jak klienci na skutek plotki o kłopotach banku wycofali masowo swoje wkłady.
10 marca 1993 roku po zwycięstwie nad Wisłą Kraków 3:2 w ostatnim meczu o mistrzostwo Polski w serii play-off siatkarki Pałacu Bydgoszcz zostały mistrzyniami Polski. To jak dotąd jedyny taki sukces żeńskiej siatkówki w mieście.
Zobacz również: Z JAKIM SKUTKIEM UCZĄ BYDGOSKIE SZKOŁY JAZDY
Zdawalność egzaminów na prawo jazdy kategorii B w Bydgoszczy...
Policja interweniowała w kinie w Opolu na seansie filmu "Kobiety mafii"