Zmarł trzeci saper ranny w wybuchu w Kuźni Raciborskiej. To mieszkaniec Rybnika
Zmarł trzeci z saperów, rannych w wybuchu pocisków artyleryjskich w Kuźni Raciborskiej. To mieszkaniec Rybnika. Osierocił dwójkę małych dzieci.
- Mam bardzo smutą informację ze szpitala wojewódzkiego im. Św. Barbary w Sosnowcu. Na skutek odniesionych obrażeń ciężej poszkodowany saper zmarł - informuje Rafał Łysy, rzecznik szpitala w Sosnowcu.
W szpitalu w Sosnowcu przebywało dwóch ciężko rannych saperów. Przewieziono tu też sapera, który początkowo trafił na oparzeniówkę do Siemianowic. W ubiegłym tygodniu został przewieziony do Sosnowca.
Wybuch w Kuźni Raciborskiej. Saperzy mieli zdetonować pocisk...
Przypomnijmy: 8 października śmierć na miejscu w kuźniańskim lesie, gdzie saperzy próbowali podejmować ładunki, które kilka dni wcześniej znalazł grzybiarz w lesie (oficjalnie mówi się, że odkrycia dokonał leśniczy), poniosło dwóch saperów z 6. Batalionu Powietrznodesantowego z Gliwic, a czterech jest rannych.
CZYTAJCIE TEŻ:
Wybuch bomby w Kuźni Raciborskiej: Zginęli żołnierze. Skrajnie ciężki stan kolejnego sapera.
Wybuch w Kuźni Raciborskiej. Saperzy mieli zdetonować pociski w lesie, a nie na poligonie
Znane są wyniki sekcji saperów po wybuchu w Kuźni Raciborskiej
- Jak ustalono, żołnierze z 6. Batalionu Powietrznodesantowego w Gliwicach zostali zadysponowani do rozminowania niewybuchów z czasów II wojny światowej, ujawnionych dzień wcześniej w lesie przez miejscowego leśniczego, który o znalezisku powiadomił Komendę Powiatową Policji w Raciborzu - mówi Łukasz Łapczyński. - Policjanci zaś przekazali zgłoszenie właściwej jednostce wojskowej. Czynności procesowe na miejscu zdarzenia prowadzone przez prokuratorów koordynowane są z czynnościami saperskimi – informuje Łukasz Łapczyński.
Znane są wyniki sekcji saperów po wybuchu w Kuźni Raciborski...
Postępowanie w tej sprawie przejął do prowadzenia Wydział ds. Wojskowych Prokuratury Okręgowej w Warszawie, który wszczął śledztwo w sprawie sprowadzenia w dniu 8 października zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, mającego postać eksplozji materiałów wybuchowych – niewybuchów amunicji artyleryjskiej i innych pochodzących z okresu II wojny światowej, w wyniku czego śmierć poniosło dwóch żołnierzy z Jednostki Wojskowej w Gliwicach, zaś obrażeń ciała, w tym o cechach ciężkiego uszczerbku na zdrowiu doznało czterech innych żołnierzy z w/w jednostki wojskowej.
Znane są już wyniki sekcji zwłok saperów, którzy 8 października zginęli na służbie od wybuchu pocisków artyleryjskich z czasów II wojny światowej w lesie w Kuźni Raciborskiej. Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie informuje, że przyczyną ich śmierci były rozległe obrażenia wielonarządowe.
Dodano, że przesłuchano już kilkunastu świadków, w tym jednego z rannych saperów, którzy brali udział w czynnościach w lesie w Kuźni Raciborskiej.
Nie przegapcie
