Już w sobotę, 27 maja, w 16 miastach wszystkie chętne pełnoletnie panie mogą wziąć udział w blisko 4-godzinnym, bezpłatnym, praktycznym treningu z technik samoobrony, prowadzonym przez wykwalifikowanych żołnierzy – instruktorów.
Projekt realizowany jest w każdym województwie w wybrane weekendy od 27 maja do 20 sierpnia.
Co zaplanowano w trakcie szkoleń?
Żołnierze – instruktorzy nauczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach. To okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę nt. zasad udzielania pierwszej pomocy.
Celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie w sytuacji kryzysowej. Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat.
Bydgoszcz. Samoobrona dla kobiet - szkolenie wojskowe. Gdzie i kiedy?
Na terenie administrowanym przez WCR w Bydgoszczy szkolenie odbędzie się 8 i 9 lipca w Szubinie przy Zamku Pałuków. Zajęcia zaplanowano w godzinach 10.00-13.30 (stawiennictwo do 9.30 przed rozpoczęciem zajęć w celu przeprowadzenia rejestracji ze wszystkimi załączonymi dokumentami oraz dokumentem potwierdzającym tożsamość).
Samoobrona dla kobiet - zaufaj wojsku. Zapisy i informacje
Informacji nt. projektu „Samoobrona kobiet – zaufaj wojsku” w WCR w Bydgoszczy udziela:
kpr. Tomasz JANOWSKI (609 209 966; 727 012 346; [email protected])
- Zapisy: kpr. Tomasz JANOWSKI, tel. 609 209 966; 727 012 346
- e-mail: [email protected]
W każdym z miejsc, w czasie szkolenia ochotniczek, ich bliscy, osoby towarzyszące, mogą odwiedzić punkty promocyjno-informacyjne lokalnych jednostek wojskowych. Każdy zainteresowany służbą w wojsku będzie mógł znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych i porozmawiać z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji. Na zakończenie szkolenia nie zabraknie kulinarnego hitu, jakim jest wojskowa grochówka.
► To może Cię zainteresować: O gwarze czasów PRL-u możemy mówić w kontekście charakterystycznych słów, które używane były po w okresie od zakończenia wojny w 1945 roku do wczesnych lat 90. ubiegłego wieku. Słownictwo PRL-u powoli zanika wraz z odchodzącym pokoleniem, coraz więcej wtedy używanych słów staje się niezrozumiałe obecnie żyjącym. W naszym artykule przypominamy 30 słów, które powstały, używane były w czasach PRL-u. Pamiętacie je? A może żyliście w tych czasach i używaliście takich słów, zwrotów i sformułowań?
Nie jedz tych ryb. Są niezdrowe, najbardziej chłoną toksyny ...
Źródło informacji: Wojskowe Centrum Rekrutacji w Bydgoszczy
