Rzuty podkowami na szczęście

Iwona Matusiak
Edwardowi Ucińskiemu nie przeszkadzały warunki atmosferyczne, rzucał jak natchniony Iwona Matusiak
Rozpoczęły się rozgrywki Grand Prix Szubin 2015 w Rzucie Podkową, na co czekali stali bywalcy zawodów.

Było zimno i wietrznie, ale prawdziwym miłośnikom rzutów podkową taka aura wcale nie przeszkadzała i spotkali się w ośrodku MZOSiR w Szubinie, aby zainaugurować Grand Prix Szubina 2015.
W pierwszych tegorocznych zawodach wzięło udział 13 osób, w tym 7 kobiet oraz 6 mężczyzn. Chociaż szczęście było zmienne, wszystkim dopisywały humory i każdy dobrze się bawił. Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Kamila Jakubiak, która łącznie wyrzuciła 94 punkty, drugie miejsce wywalczyła Alicja Schulz z 34 oczkami na koncie, a na trzecim stopniu podium stanęła Kamila Nowak, również z 34 punktami. Natomiast w kategorii mężczyzn pierwsze miejsce bezapelacyjnie zajął Edward Uciński, który już w pierwszej edycji zawodów zdobył 112 punktów, drugie miejsce wywalczył Grzegorz Adamowski z 38 oczkami na koncie, a na trzecim miejscu uplasował się Adam Łyczywek, który zdobył 29 punktów.
Następne zawody odbędą się 28 czerwca. Organizatorami turnieju byli Miejski Zespół Oświaty Sportu i Rekreacji w Szubinie, Ognisko TKKF Instalator-Pelikan w Szubinie oraz Urząd Miejski w Szubinie.