Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Rząd podsumował program Rodzina 500+

AIP, jk
W ramach programu „Rodzina 500 Plus” rodzice otrzymają 6000 złotych rocznie na wychowanie dziecka
W ramach programu „Rodzina 500 Plus” rodzice otrzymają 6000 złotych rocznie na wychowanie dziecka Grzegorz Olkowski
Premier Beata Szydło wraz z ministrami podsumowała pierwsze trzy miesiące funkcjonowania programu Rodzina 500+. Szefowa rządu skomentowała też poniedziałkową wypowiedź wicepremiera Morawieckiego w Bydgoszczy.

W poniedziałek wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki powiedział na spotkaniu w Bydgoszczy, że program "Rodzina 500+" jest realizowany na kredyt i trzeba było zadłużyć się na 20 mld zł. Słowa te wywołały oburzenie, dlatego Morawiecki wydał we wtorek oświadczenie, w którym przekonywał, że został źle zrozumiany.
- Myśmy nie zaciągali żadnego kredytu na 500+, myśmy zainwestowali w przyszłość Polski - przekonywała premier Szydło pytana o wypowiedź Morawieckiego. - Nie wiem skąd te 20 mld – mówił minister finansów. - Program jest wprowadzany w warunkach stabilnej sytuacji budżetowej i stabilnego budżetowania - dodał minister Szałamacha. - Budżet w przyszłych latach będzie zapewniał stabilne finansowanie programu – deklarował.

Beata Szydło wraz z minister pracy i polityki społecznej, Elżbietą Rafalską oraz ministrem finansów, Pawłem Szałamachą omówili najważniejsze fakty związane z programem 500+. Premier wielokrotnie podkreślała, że program jest priorytetem oraz, że jest dumna z programu, ponieważ „program po tak krótkim czasie przynosi konkretne efekty”. Beata Szydło odniosła się do krytyki, jaka spada na 500+.
- Ci wszyscy, którzy krytykują program Rodzina 500+ nie mają wyobraźni. Nie potrafią sobie uzmysłowić, że to najlepsza inwestycja w przyszłość. Właśnie w przyszłość Polski – oceniła premier i dodała: - Ci, którzy krytykują program, albo nie mają wyobraźni albo są po prostu bezdusznymi technokratami.
Elżbieta Rafalska przekazała, że wydatki na świadczenia z programu „Rodzina 500+” wyniosły ponad 5 mld złotych.

Do 1 lipca br. wydano 2 230 423 decyzji, co oznacza, że rozpatrzono 85 proc. wniosków. Najwięcej wniosków wydano w Warszawie (ponad 100 tys.), Krakowie (ponad 42 tys.) i Łodzi (ponad 37 tys.). W ciągu czterech pierwszych dni działania programu, złożono 40 proc. wszystkich wniosków. Wnioski składane przez internet stanowiły 20 proc.
Od 1 kwietnia prowadzono 254 sprawy dotyczące zmiany wypłaty środków pieniężnych na formę rzeczową.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!