Wśród rywali bydgoskiej inwestycji są m.in. rewitalizacja Starego Dworca w Katowicach, remont i konserwacja Stajni Kubickiego na terenie Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, przebudowa siedziby Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie, czy modernizacja czytelni Biblioteki Narodowej w Warszawie.
W ubiegłym roku tytuł "Modernizacja Roku" przypadł odnowionym Młynom Rothera. Finałowa gala tegorocznej edycji odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.
Jak głosować na bydgoską modernizację?
- Wystarczy wejść na tę stronę internetową (kliknij, żeby przejść), kliknąć "zagłosuj na ten obiekt", następnie należy wpisać swój e-mail, imię i nazwisko oraz zagłosować.
- Ważne: Na podany adres mailowy wysłany zostanie link, który trzeba kliknąć, aby potwierdzić oddanie głosu.
- Głosowanie potrwa do 27 września (do godz. 14).
Zobacz, jak wygląda rynek w Starym Fordonie po rewitalizacji:
Rynek stał się wizytówką Starego Fordonu
Przypomnijmy, że rewitalizacja rynku w Starym Fordonie pochłonęła ponad 7 mln złotych, a sam rynek i jego okolica zmieniły się znacznie. Pojawiło się dużo zieleni, nawierzchnie z kamiennej kostki, eleganckie oświetlenie, fontanna i herb Fordonu. Koncepcja przebudowy tego miejsca została wybrana w drodze konkursu i konsultowana z mieszkańcami. Inwestorem jest Miasto Bydgoszcz. Rynek po rewitalizacji stał się wizytówką Starego Fordonu.
Źródło informacji: ZDMiKP
► To może Cię zainteresować: Gwara ludowa to wariant języka, który używany jest na niewielkim obszarze terytorialnym. Również w Bydgoszczy mieszkańcy posługują się pewnymi słowami, które bywają niezrozumiałe dla innych mieszkańców Polski. W bydgoskiej gwarze znajdziemy wiele zwrotów, które są zapożyczeniami z języka niemieckiego, a sporo germanizmów w bydgoskiej gwarze spolszczono. Oto wybrane słowa. Znacie ich znaczenie?