21 sierpnia 1921 roku rozpoczął się strajk kolejarzy, pracowników bydgoskiego węzła PKP, którzy domagali się podwyżki płac. Przez pięć dni przez Bydgoszcz nie kursowały pociągi. 26 sierpnia, po spełnieniu żądań pracowników, wrócili oni do pracy.
21 sierpnia 1936 roku przez Bydgoszcz przejechała, zatrzymując się na dworcu na pół godziny, w drodze z Poznania do Gdyni, w próbnej jeździe lokomotywa - lukstorpeda wyprodukowana w zakładach Cegielskiego w Poznaniu, jadąca z maksymalną prędkością 120 km na godzinę.
21 sierpnia 1946 roku na skutek zepsucia się hamulców samochód ciężarowy należący do fabryki okuć meblowych „Fema” stoczył się z nabrzeża przy obecnej ulicy Stary Port do Brdy. Szyprowie stojących obok zakotwiczonych berlinek zdołali wyciągnąć z samochodu szofera i w ten sposób uratowali mu życie. Pojazd wydobyto z wody przy użyciu dźwigu następnego dnia.
Koniec wakacji - co jeszcze wydarzy się w Bydgoszczy?
21 sierpnia 1952 roku w Bydgoszczy na stadionie Gwardii zakończył się trzeci etap kolarskiego Wyścigu Dookoła Polski prowadzący z Gdyni. Wygrał Wrzesiński przed Klabińskim. W bramie wjazdowej na stadion doszło do wielkiej kraksy z udziałem kilkunastu zawodników.
21 sierpnia 1956 roku powstał bydgoski oddziału Polskiego Związku Esperantystów. Pierwszym prezesem został Bogdan Sadowski.
21 sierpnia 1957 roku uczestnicy kolarskiego XIV Tour de Pologne w południe przejechali przez Bydgoszcz, rywalizując na trasie II etapu tej imprezy prowadzącego z Torunia do Wałcza.
21 sierpnia 1968 roku reżyser Konrad Nałęcki rozpoczął w Bydgoszczy na Kanale Bydgoskim i jego śluzach kręcenie jednego z odcinków serialu „Czterej pancerni i pies”.
Zobacz również: A głowa Czereśniaka przyda się do głaskania
21 sierpnia 1980 roku przez jeden dzień strajkowało 280 pracowników „Modusu” w Bydgoszczy, domagając się lepszych warunków pracy i podwyżek.
21 sierpnia 2004 roku na igrzyskach olimpijskich w Atenach wioślarz RTW Bydgostia-Kabel Robert Sycz wspólnie z Tomaszem Kucharskim z AZS Gorzów zdobył złoty medal w dwójkach podwójnych wagi lekkiej. Polska osada obroniła złoto zdobyte 4 lata wcześniej w Sydney.
Rosnąca liczba utonięć w Polsce: Jak zapobiec tragedii?