Napędzane elektrycznie jednoślady wróciły nad Brdę z początkiem października, po tym jak usunięto poważną awarię aplikacji, za pośrednictwem której sprzęt można wypożyczać. Hulajnogi działają w systemie blinkee.city, tym samym, w jakim od wiosny po mieście jeżdżą elektryczne skutery.
Bydgoszczanie mają obecnie do dyspozycji 65 hulajnóg i 50 skuterów. Koszt przejazdu to 2,50 zł opłaty startowej + 0,49 zł za każdą rozpoczętą minutę.
Elektryczne hulajnogi w Bydgoszczy. Kiedy i za ile będzie można wypożyczyć jednoślad?
- Aby skorzystać z hulajnogi, trzeba zarejestrować się w aplikacji blinkee.city, wpisując dane karty płatniczej, która będzie używana do opłacania przejazdów - wyjaśnia operator systemu Tomasz Krzywański. - Użytkownik może w aplikacji na mapie znaleźć dostępne pojazdy, a następnie je zarezerwować i wypożyczyć za pośrednictwem aplikacji. Zainteresowanie hulajnogami jest bardzo duże. Od początku października z naszych pojazdów skorzystało już ponad 3500 osób.
Niestety odnotowuje się również akty wandalizmu. Zdarzyły się już przypadki wrzucenia hulajnóg do Brdy czy niszczenia sprzętu.
- To smutne, bo chcemy, aby pojazdy służyły bydgoszczanom jak najlepiej i jak najdłużej - komentuje pan Tomasz. - Zdarzają się również kradzieże. Osoby, które liczą na łatwy zarobek, ostrzegam - wszystkie zdarzenia zgłaszamy na policję, a ta skutecznie ściga sprawców. Całe miasto objęte jest monitoringiem, a hulajnogi naszpikowane są urządzeniami lokalizującymi. Wytropienie sprawcy nie stanowi więc większego problemu. Wszyscy sprawcy zostali ujęci, a hulajnogi odnalezione.
E-hulajnogi wycofane z Bydgoszczy. Winne nieoczekiwane problemy techniczne
Jednego ze złodziei namierzono w Zielonej Góry. Został złapany na gorącym uczynku przez patrol policji. Inną hulajnogę złodziej schował do bagażnika samochodu. Mundurowi wytropili auto i odholowali na policyjny parking.
- Kluczowa jest jednak pomoc bydgoszczan w zapobieganiu niszczenia i kradzieży sprzętu. Każdego kto dostrzegł podejrzane zachowania przy hulajnogach prosimy o pilny kontakt z policją lub infolinią blinkee.city. Dzięki temu hulajnogi posłużą wszystkim użytkownikom dłużej - zachęca Tomasz Krzywański.
