https://expressbydgoski.pl
reklama
MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rosja: Marian R. skazany na 14 lat więzienia. Ciężki wyrok dla Polaka oskarżonego o szpiegostwo

Katarzyna Stańko
Rosja, Moskwa. Zatrzymany przez FSB Polak Marian Radzejewski został skazany na 14 lat kolonii karnej w Rosji za szpiegostwo. Według FSB, Polak próbował organizować przewoź do Polski części do systemów rakietowych S-300. Kadr z monitoringu FSB.
Rosja, Moskwa. Zatrzymany przez FSB Polak Marian Radzejewski został skazany na 14 lat kolonii karnej w Rosji za szpiegostwo. Według FSB, Polak próbował organizować przewoź do Polski części do systemów rakietowych S-300. Kadr z monitoringu FSB. Fot. Sputnik Images/EastNews
Rosyjski wymiar sprawiedliwości potwierdził w poniedziałek wyrok 14 lat więzienia dla Polaka oskarżonego o zbieranie danych wywiadowczych i próbę wywozu części rosyjskiego systemu obrony powietrznej S-300.

Według rosyjskich agencji prasowych Marian R. został skazany na 14 lat więzienia w czerwcu, a wyrok ten został ostatecznie potwierdzony przez Sąd Najwyższy w poniedziałek.

Dyrektor firmy transportowej w Białymstoku, Marian R. został oskarżony o „poszukiwanie danych do tajnych elementów systemu rakiet przeciwlotniczych S-300"oraz próbę wywozy ich do Polski według rosyjskich służb bezpieczeństwa (FSB). Według śledczych obywatel polski został aresztowany „w akcji podczas próby przeprowadzenia transakcji”.

W ostatnich latach w Rosji wzrosła liczba wyroków za szpiegostwo. Większość z nich jest związana z sytuacją na Ukrainie, ale przypadki dotyczące Polski lub krajów bałtyckich są również stosunkowo częste.

W kwietniu norweski emeryt oskarżony o zbieranie informacji o rosyjskich atomowych okrętach podwodnych został również skazany na 14 lat więzienia, co spowodowało tarcie między Moskwą a Oslo. Brytyjsko-amerykański obywatel Paul Whelan, został aresztowany w grudniu 2018 r. Oskarżony o szpiegostwo został skazany na 20 lat więzienia.

POLECAMY W SERWISIE POLSKATIMES.PL:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ostatnia droga Franciszka. Papież spoczął w ukochanej bazylice

Komentarze 10

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

h
haczyk
Rosja to dyktatura i reżim. Dlatego wszystkim forumowiczom, którzy nie żyli w PRL-u odradzam porównywania rządów PiS-u do takiego systemu. Obrażają setki ofiar z lat 1945-89 kiedy to mieliśmy państwo policyjne u nas. Nawet Lenin napisał, że państwo w którym policjant zarabia więcej od nauczyciela jest państwem policyjnym. Teraz kto chce pluje na rząd, najliczniejszą grupę wyznaniową czy przeciwników politycznych i włos mu z głowy nie spadnie. Prędzej cię zapuszkują za marychę.
G
Gość
17 września, 8:16, Putinbearfucker:

Trzeba go odbić siłą, ruski to śmiecie i należy ich ubić.

To odbijaj może wuja sam ci pomoże

K
Kurde mol
Ciężki wyrok to jaki? Z kulami u nóg i praca w kamieniołomach? A jaki jest lekki wyrok. W drelichu na Syberii? To może wtedy fajny wyrok.

Wyroki są wysokie lub łagodne , pani Stańko!!!!!
P
Putinbearfucker
Trzeba go odbić siłą, ruski to śmiecie i należy ich ubić.
G
Grigorij
Lepiej teraz nie jechać do Rosji. Tam teraz robią łapanki na zwykłych ludzi, aby wymienić ich na swoich szpiegów z FSB.
x
xxxxxxxxxx
W Rosji obóz o zaostrzonym rygorze to nie przelewki .

Po powrocie z tej "wycieczki " szerokim kręgiem będzie omijać ten kraj o ile tam przeżyje .
G
Gość
U nas też trzeba by wsadzić na kilka lat tak z 50ciu pedałków i LGBT. Od razu okazałoby się, że pedałowac w paradach nie ma kto, bo to jedna i ta sama grupa robi ten smród na ulicach.
G
Gość
Brawo Rosjanie! Dbajcie o swoje interesy i nie patyczkujecie się z przestępcami (inna sprawa, że same struktury władzy w Rosji są mafijne i "swoją" mafię kontrolujące) ). Co do tych 14, 20 lat koloni karnej - niebawem szpiedzy z Norwegii, USA, Polski zostaną wymienieni na szpiegów Rosyjskich. Tak to działa w tym biznesie.
D
DGs
U nas za szpiegowanie na rzecz ruskiej dostałby 3 lata w zakładzie półotwartym.
k
kalaudja piipcia
Kolonie karne w Rosji, to nie są filmy o Bondzie.....
Polecane oferty
* Najniższa cena z ostatnich 30 dniMateriały promocyjne partnera
Wróć na expressbydgoski.pl Express Bydgoski